Strona główna Sport Piłka nożna Czeska przygoda zakończona na podium!

Czeska przygoda zakończona na podium!

0

Świetnie zaprezentowała się młoda drużyna żaków IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2013 podczas silnie obsadzonego turnieju w czeskim Hostinne. Podczas zawodów rozgrywanych w okręgu Trutnov oprócz biało-zielonych zaprezentowało się siedem zespołów z terenu naszych południowych sąsiadów.

Weszliśmy w turniej nerwowo, odstawaliśmy fizycznie i trochę przestraszyliśmy się twardo grających Czechów (nasi sąsiedzi nawet w tym wieku lubią dokładać jednostkę treningową na lodowisku jako zajęcia hokeja). W efekcie po równym meczu przegraliśmy z późniejszymi triumfatorami 0:1 (ekipa z miejscowości Police nad Mutuji). Później z meczu na mecz było lepiej choć przytrafiła nam się jeszcze jedna porażka 0:1 (Mlade Buky) i remis 1:1 MFK Trutnov. Były to jednak spotkania w których to my absolutnie prowadziliśmy grę. Nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie, okazji mieliśmy wiele, ale piłka jak zaczarowana do sieci wpaść nie chciała. Końcówka turnieju była już fantastyczna. Graliśmy z meczu na mecz coraz odważniej, dostosowując się do Czechów, wychodziliśmy wyżej, narzucaliśmy własne warunki gry i naciskaliśmy na defensywę rywali. Finalnie wdrapaliśmy się na trzeci stopień podium, tracąc najmniej goli spośród wszystkich uczestników i dokładając nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza dla Sebastiana Matuszaka. Organizacja turnieju była bardzo dobra, a poziom wysoki. Tym bardziej cieszy udany występ podopiecznych Patryka Paszkowskiego i Szymona Goździejewskiego i to, że po słabszym początku turnieju, udało nam się wrócić do gry i wskoczyć na bardzo wysokie obroty. Najlepszym naszym meczem był ten z gospodarzami imprezy – Tatranem Hostinne (2:1), którym zabraliśmy zwycięstwo w całym turnieju. Weekend się kończy, a my wracamy do dalszej pracy na treningach, bo wciąż można grać lepiej. Podczas turnieju rozgrywanego w Czechach swoją cegiełkę do sukcesu dołożyli absolutnie wszyscy i każdy z naszych dzielnych zawodników spisał się na medal – czytamy w komunikacie IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

 

Komplet wyników biało-zielonych:
Police nad Metuji – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:0
Jaromer – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:3
Mlade Buky – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:0
Kopidlno – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:5
Tatrak Hostinne – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:2
MFK Trutnov – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:1
Bila Tremesna – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:5

Klasyfikacja końcowa:
1. Police nad Metuji
2. Tatrak Hostinne
3. IgnerHome Polonia-Stal Świdnica
4. Mlade Buky
5. MFK Trutnov
6. Jaromer
7. Bila Tremesna
8. Kopidlno

Skład IgnerHome Polonii-Stali Świdnica: Sebastian Matuszak, Mateusz Janowski, Kazimierz Harendarz, Antoni Duplak, Sebastian Glebkowicz, Radosław Kowalski, Piotr Wyskiel, Kajetan Dzień vel Rakoczy.

Poprzedni artykuł55 lat od zawalenia się wieży ratuszowej. Dlaczego runęła? Jak zmieniała się na przestrzeni wieków? Czy dawniej pracował na niej hejnalista?
Następny artykułWłasne ściany pomogły. Mamy pewny, derbowy triumf! [FOTO]