Strona główna 0_Slider Wielkie serca strażaków z OSP w Jaworzynie Śląskiej. Zebrali mnóstwo darów dla...

Wielkie serca strażaków z OSP w Jaworzynie Śląskiej. Zebrali mnóstwo darów dla zwierzaków! [FOTO]

0

Na co dzień w ochotniczej służbie swój prywatny czas poświęcają na ratowanie ludzi i mienia z pożarów, pomagając także podczas wypadków i wielu innych akcji. Na przełomie grudnia i stycznia zaangażowali się w kolejne działania, które przyniosły fantastyczny wynik. Strażacy z OSP w Jaworzynie Śląskiej zebrali blisko 400 kilogramów darów dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Świdnicy.

Akcję ogłosili w mediach społecznościowych i zaangażowali do niej lokalnych handlowców. Sami stanęli także przed marketami i zachęcali do przekazywania karmy oraz środków czystości. Dary były przynoszone również wprost do remizy lub strażacy odbierali je z domów darczyńców. – Nie mamy wagi, by dokładnie ustalić, ile udało się zebrać, ale to około 300, może nawet 400 kg – mówi druh Marek Koput. – Jest karma mokra i sucha dla psów i kotów, środki czystości, koce. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością, a odzew nas zaskoczył!

Strażakom pomogli lokalni handlowcy i spółka Jeronimo Martins, która zgodziła się na zbiórkę przed marketami swojej sieci. Dzisiaj wszystkie dary zostały zapakowane do samochodów i trafiły do schroniska na Pogodną 3 oraz do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które wspiera  wolno żyjące koty oraz zwierzęta w domach tymczasowych.

/red./
Zdjęcia OSP Jaworzyna Śląska

Poprzedni artykułNowy bus dla niepełnosprawnych ze świdnickiego OREW-u coraz bliżej
Następny artykułLicytacje, rajdowe przejazdy, a może nawet morsowanie. Świdnicki sztab szykuje się do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO]