Strona główna 0_Slider Licytacje, rajdowe przejazdy, a może nawet morsowanie. Świdnicki sztab szykuje się do...

Licytacje, rajdowe przejazdy, a może nawet morsowanie. Świdnicki sztab szykuje się do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO]

0

Wielkimi krokami zbliża się 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego tematem przewodnim będzie szeroko pojęta okulistyka dziecięca. Jubileuszowa zbiórka odbędzie się 30 stycznia. Przygotowania do Orkiestrowego grania nabierają tempa w lokalnych sztabach. Znane są już między innymi plany dotyczące przebiegu świdnickiego finału WOŚP. Oprócz tradycyjnych licytacji, czy też atrakcji organizowanych w ramach Moto Orkiestry, trwają prace nad zorganizowaniem morsowania w basenie, który zostałby ustawiony na świdnickim Rynku.

W czwartek świdnicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas spotkania roboczego ustalał między innymi to, jak będzie przebiegała aukcja fantów przekazanych na finał WOŚP. – Startujemy w niedzielę, 30 stycznia o godzinie 12.00 w teatrze miejskim. Relacja z licytacji będzie prowadzona on-line na stronie WOŚP Świdnica na Facebooku. O pełnej godzinie będą odbywać się występy artystów ze Świdnicy oraz Wałbrzycha. Udział w licytacjach będzie możliwy drogą telefoniczną. Dostępny będzie numer telefonu, za pośrednictwem którego przyjmowane będą zgłoszenia. W ubiegłym roku aukcje odbywały się właśnie w ten sposób, jednak wówczas z uwagi na obowiązujące obostrzenia licytacje odbywały się bez udziału widowni. W tym roku zakładamy, że na salę teatru będziemy mogli wpuścić określoną liczbę osób, a wejście na salę będzie możliwe po wrzuceniu symbolicznej kwoty do puszki. Aukcje odbędą się więc z widzami, którzy również będą mogli uczestniczyć w licytacjach – mówi Violetta Sobczak ze świdnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, przed bocznym wejściem do Świdnickiego Ośrodka Kultury stanie telebim, dzięki któremu będzie można śledzić przebieg aukcji i licytować kolejne fanty bez konieczności wchodzenia do teatru. – Cały czas apelujemy o przekazywanie fantów, które zbieramy w dwóch miejscach – w Świdnickim Ośrodku Kultury (Rynek 43) oraz w siedzibie świdnickiego Hufca ZHP przy ulicy Lelewela 18. W tej chwili mamy już zgromadzonych około 170-180 fantów, ale w dalszym ciągu zbieramy kolejne. Ponieważ jest ich bardzo dużo, a pewnie będzie ich jeszcze drugie tyle, planujemy, że duża część zostanie wystawiona na Allegro, a pozostała część będzie licytowana na scenie – wskazuje Sobczak.

Trwają też prace nad nową atrakcją świdnickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Pracujemy nad tym, żeby zorganizować morsowanie w Rynku. Stanąłby tam basen z wodą, w którym nasza świdnicka grupa mogłaby morsować, zachęcając również inne osoby chętne do zakosztowania lodowatej kąpieli. Grupa morsów udzielałaby też instrukcji, jak to należy robić w sposób bezpieczny – opisuje Sobczak. Pomysł jest jeszcze świeży, ale członkowie sztabu mają nadzieję, że uda się go zrealizować.

W ramach połączonych sztabów Świdnicy i gminy Marcinowice podczas 30. finału WOŚP kwestować będzie blisko 180 wolontariuszy.

Moto Orkiestra zagra po raz siódmy!

Świdnicy rajdowcy i fani sportów motorowych po raz kolejny pokazują wielkie serce i włączają się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Już 30 stycznia po raz 7. spotykamy się na Świdnickiej Moto Orkiestrze. Podobnie jak w ubiegłym roku jeździmy na ulicy Pileckiego/Kosynierów – informuje Sebastian Sokołowski, będący głównym organizatorem wydarzenia. Początek o godzinie 10.00.

Cały czas przybywa fantów, które zostaną wystawione na licytację. Ze wszystkimi można się zapoznać na stronie wydarzenia na Facebooku.

Jaworzyna Śląska

Wielkie przygotowania i odliczanie do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwają również w gminie Jaworzyna Śląska. Tamtejszy sztab ruszył już z pierwszymi licytacjami, które w tym roku realizowane będą wyłącznie poprzez serwis Allegro. Przedmioty do licytacji znajdują się pod adresem: licytacje 30. finał WOŚP Jaworzyna Śląska. Na aukcję wystawiono gadżety otrzymane od fundacji WOŚP – firmowe koszulki, kalendarze, kalendarzyki, dziecięce body, w zestawach lub osobno.

Licytacje przedmiotów zaczynają się od złotówki. Po dokonaniu opłaty za kupiony przedmiot, cała kwota trafia bezpośrednio na konto fundacji oraz jest dodawana do sumy wszystkich środków zebranych przez sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej. Przedmiot lub voucher trzeba odebrać osobiście w siedzibie sztabu w Jaworzynie Śląskiej, w Centrum Aktywności Kulturalno-Społecznej, ul. Wolności 23b w godzinach pracy.

Ty też możesz pomóc w tegorocznej zbiórce środków dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Możesz licytować dary wystawione przez sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej, a także ofiarować wartościowy przedmiot lub zaoferować wykonanie usługi. Osoby, które chciałyby przekazać fanty na licytację, powinny kontaktować się ze sztabem WOŚP mailowo pod adresem: [email protected] oraz telefonicznie pod numerem 504 088 676 w godzinach pracy SOKiBP (pon.-pt. od 8:00 do 16:00, czwartek do 15:00) lub poprzez wiadomość wysłaną na profil SOKiBP na Facebooku – zachęcają przedstawiciele sztabu.

Żarów

Wielkimi krokami zbliża się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegorocznym celem orkiestrowego grania jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Tradycyjnie, do orkiestrowego grania przyłączy się także gmina Żarów. Wielki finał zaplanowany jest na niedzielę, 30 stycznia 2022 roku, ale już dzisiaj zwracamy się do Was z prośbą o fanty i gadżety na coroczną licytację. Gadżety można przynosić do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie w godzinach 7.30-15.30 lub na basen w Żarowie – apelują przedstawiciele żarowskiego sztabu WOŚP.

Do orkiestrowego grania przyłączy się także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów, która zaprasza do zakupu obrazów lokalnej artystki Wandy Hüpner, ofiarowanych przez jej spadkobiercę – syna Dominika Hüpnera. Biblioteka w Żarowie przez wiele lat współpracowała z Panią Wandą, organizowała wiele wystaw jej prac, na które składały się obrazy o bardzo różnorodnej tematyce. Kwota uzyskana ze sprzedaży będzie w całości przekazana do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zasili konto Fundacji. Obrazy będzie można nabyć już od dnia 17 stycznia w siedzibie biblioteki, w godzinach jej pracy. W dniu finału WOŚP, tj. 30 stycznia w godz. 15.00-18.00 w siedzibie Biblioteki, zorganizowana zostanie Loteria Fantowa – zachęcają organizatorzy żarowskiego finału.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWielkie serca strażaków z OSP w Jaworzynie Śląskiej. Zebrali mnóstwo darów dla zwierzaków! [FOTO]
Następny artykułGry online: rodzaje, gatunki, jak grać za darmo i rejestracja