Strona główna 0_Slider Nowy bus dla niepełnosprawnych ze świdnickiego OREW-u coraz bliżej

Nowy bus dla niepełnosprawnych ze świdnickiego OREW-u coraz bliżej

0

Już ponad 100 tysięcy złotych udało się zebrać świdnickiemu kołu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pieniądze są potrzebne na pilny zakup specjalistycznego busa do dowożenia podopiecznych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „Tęczowy świat” w Świdnicy. Samochód, którym obecnie dysponuje OREW, jest w coraz gorszym stanie.

OREW „Tęczowy Świat” przy PSONI Koło w Świdnicy jest placówką edukacyjną dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z różnymi sprzężeniami, takimi jak niepełnosprawność ruchowa, wzrokowa, słuchowa, jak również autyzm. Dowozimy do ośrodka niepełnosprawne dzieci i młodzież przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku na zajęcia rehabilitacyjne, edukacyjne, opiekuńcze, które potrzebują transportu z domu do ośrodka i z ośrodka do domu – opisują opiekunowie i dodają, ze każdego dnia bus wykonuje wiele kursów, by dowieźć i odwieźć do domów 14 podopiecznych, z których 13 porusza się wyłącznie na wózkach. Obecne samochód jednocześnie może zabrać 2 wózki.Nowy bus ma jednocześnie zabierać osoby z czterema wózkami.

Najniższa oferta, jaką otrzymało PSONI, opiewa na ponad 177 tysięcy złotych. Stowarzyszenie ubiega się o dofinansowanie z PFRON-u, jednak trudno przewidzieć, jaka kwota zostanie przyznana. – Dla bezpieczeństwa musimy mieć jeszcze około 25 tysięcy własnych środków.

Obecnie PSONI na zakup ma około 49,5 tysięca zł. Taką kwotę udało się uzyskać m.in. dzięki datkom, zebranym podczas charytatywnej akcji Fundacji „Łączy nas football” 11 stycznia. Jeden wieczór zasilił konto o ponad 6,5 tysiąca złotych.

Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci i dorosłych z OREW-u liczą na dalsze wsparcie. Datki można wpłacać poprzez zrzutka.pl lub bezpośrednio na konto:

PSONI Koło w Świdnicy
ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 28 w Świdnicy

35 1020 5138 0000 9902 0008 4764 z dopiskiem „Na zakup busa”.

/red./

Poprzedni artykułPrzegląd Zespołów Kolędniczych po raz 29.
Następny artykułWielkie serca strażaków z OSP w Jaworzynie Śląskiej. Zebrali mnóstwo darów dla zwierzaków! [FOTO]