Strona główna 0_Slider Wielki Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Hani wystartował!

Wielki Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Hani wystartował! [FOTO/VIDEO]

0

Sobotnie popołudnie upłynie świdniczanom pod znakiem pomagania Hani. W świdnickiej Hali Zawiszów im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno już od godziny 14:00 trwa rywalizacja w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej. Impreza potrwa do około godziny 21:00, w planie jest wiele licytacji, z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc małej Hani.

Turniej odbywa się już od kilku lat i za każdym razem przyciąga dużą rzeszę fanów futbolu dla których jest szansą na zobaczenia piłkarskich idoli. Przede wszystkim jednak liczy się pomoc – Tym razem grać będziemy dla Hani, córeczki Adriana Błąda, obecnie piłkarza katowickiej GKS-y, wychowanka Zagłębia Lubin. Zły los sprawił, że nieszczęście dopadło także popularnego „Adiego”, piłkarza który wcześniej wielokrotnie wspomagał inne chore dzieciaki, goszcząc choćby trzykrotnie podczas naszego charytatywnego wydarzenia w Świdnicy. Niestety życie bywa okrutne, ale kochani to odpowiedni moment, by dobro powróciło do Adriana i zróbmy wszystko, aby 8 stycznia tak właśnie się stało – mówił przed turniejem Prezez Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, Wiesław Żurek.

Na starcie sportowej rywalizacji stanęło sześć drużyn: Przyjaciele Fundacji, Zagłębie Lubin, GKS Katowice, Partnerskie Kluby Biznesu, Przyjaciele Hani oraz Solsport, w których aż roi się od piłkarzy na co dzień grających w czołowych klubach Ekstraklasy lub I ligi, a także od byłych zawodników rywalizujących w przeszłości w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce. Całe wydarzenie ponownie prowadzi Robert Skrzyński z Radia Wrocław, którego głównym zadaniem jest licytacja fantów. W tym roku do zdobycia są koszulki m.in. Arkadiusza Milika, Jakuba Błaszczykowskiego czy Łukasza Podolskiego, a także także oryginalny trykot Marco Verratiego.

Zapraszamy do udziału!

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPożegnali Jacka Drobnego, byłego prezydenta Świdnicy. „Zawsze kreatywny, ambitny i ciekawy świata. Bez wątpienia postać wyjątkowa”
Następny artykułKolejne śródmiejskie podwórza doczekają się przemiany? [FOTO]