Strona główna 0_Slider Przejrzyj na oczy! Rozkład jazdy 30. Finału WOŚP w powiecie świdnickim

Przejrzyj na oczy! Rozkład jazdy 30. Finału WOŚP w powiecie świdnickim

0

Jubileuszowy, 30.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest okulistyce dziecięcej. W powiecie świdnickim do Orkiestrowego grania pod hasłem „Przejrzyj na oczy!” zachęcają sztaby ze Świdnicy i gminy Marcinowice, Jaworzyny Śląskiej, Strzegomia, Świebodzic, Roztoki i Żarowa. Gdzie, o której i jakie czekają atrakcje, podczas których będzie można wrzucić datki?

Świdnica

30 stycznia z puszkami na ulice Świdnicy i gminy Marcinowice wyruszą wolontariusze, których w połączonym sztabie świdnicko-marcinowickim jest aż 165.


Licytacje w teatrze miejskim oraz na Allegro

Startujemy w niedzielę, 30 stycznia o godzinie 12.00 w teatrze miejskim. Relacja z licytacji będzie prowadzona on-line na stronie WOŚP Świdnica na Facebooku. O pełnej godzinie będą odbywać się występy artystów ze Świdnicy oraz Wałbrzycha. Udział w licytacjach będzie możliwy drogą telefoniczną. Dostępny będzie numer telefonu, za pośrednictwem którego przyjmowane będą zgłoszenia – mówi Violetta Sobczak ze świdnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcje zakończą się przed 20.00, a ostatnie koncerty o 21.00.

Podobnie jak w ubiegłym roku, przed bocznym wejściem do Świdnickiego Ośrodka Kultury stanie telebim, dzięki któremu będzie można śledzić przebieg aukcji i licytować kolejne fanty bez konieczności wchodzenia do teatru.

Licytacje odbywają się również na Allegro. Bić się można o mnóstwo orkiestrowych gadżetów, takich jak zegary, koszulki, kubeczki, a także specjalny kafel ceramiczny. Do wylicytowania są piekarnik świdnickiego Electroluxa, poduchy Dekorii, mnóstwo rękodzieła: makramy, fartuszki, rzeźby, obrazy, szklane anioły i wiosiory, książki, vouchery na najróżniejsze usługi, pióro Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i zaproszenie na półgodzinny lot helikopterem. Licytacje na Allegro potrwają do godziny 19.00 w niedzielę.

Datki cały czas można wpłacać do e-skarbonki świdnickiego sztabu WOŚP.

Internetowe licytacje prowadzone są również przez sztab WOŚP w Strzelcach. Z wystawionymi przedmiotami oraz zasadami aukcji można się zapoznać na dedykowanej stronie na Facebooku. Od 9.00 w gminie Marcinowice będzie można kupić ciasta i chleb.  Ciasta 25 zł/duży pakiet, chleb prosto z pieca 20 zł. Rozkład jazdy:

Morsowanie na świdnickim Rynku

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy śmiałkowie będą mogli wspomóc zbiórkę i zakosztować lodowatej kąpieli w strażackim basenie, który stanie przed wejściem do świdnickiego teatru. Do udziału w wydarzeniu zapraszają członkowie grupy Świdnickie Morsy, którzy zachęcać będą do zimnej kąpieli, służąc przy tym poradami dla wszystkich zainteresowanych morsowaniem, a także Świdnicka Grupa Biegowa, która zorganizuje wspólny bieg połączony z gorącą rozgrzewką.

Początek o godzinie 12.00.

VII Świdnicka Moto Orkiestra

Świdnicy rajdowcy i fani sportów motorowych po raz kolejny pokazują wielkie serce i włączają się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Już 30 stycznia po raz 7. spotykamy się na Świdnickiej Moto Orkiestrze. Podobnie jak w ubiegłym roku jeździmy na ulicy Pileckiego/Kosynierów – informuje Sebastian Sokołowski, będący głównym organizatorem wydarzenia. Początek o godzinie 10.00.

Ze wszystkimi fantami, jakie zostaną wystawione na licytację, można się zapoznać na stronie wydarzenia na Facebooku.

Lodowa Kraina i moc atrakcji w Galerii Świdnickiej

Już  w najbliższą niedzielę, z okazji 30. Finału Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy do Galerii Świdnickiej zawita Lodowa Kraina, a wraz z nią moc atrakcji dla najmłodszych. Podczas imprezy zaplanowano m.in. rzeźbienie wielkiego serca w lodzie.

W programie wydarzenia: warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci, strefa foto z igloo, wielkoformatowe gry XXL, gigantyczne klocki, zimowa strefa plastyczna, tworzenie slimów, lodowe tatuaże, malowanie buziek, konkursy z nagrodami.

Galeria Świdnicka zaprasza na wspólne granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i do odwiedzenia Lodowej Krainy w godzinach od 12.00 do 18.00.

Świebodzice

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w najbliższą niedzielę również w Świebodzicach. Na ulice miasta wyjdzie 70 niestrudzonych wolontariuszy z puszkami. W plenerze odbędzie się również spacer serduszkowym szlakiem, który rozpocznie się o godzinie 12.00. Z kolei o godzinie 17.00 rozpoczną się licytacje on-line.

Aktualne informacje dostępne są na stronie internetowej sztabu WOŚP Świebodzice.

Podczas świebodzickiego Finału chętni będą mogli również oddać krew. Stacjonarny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu będzie działał w godzinach 10.00-14.00 w sali fitness w budynku OSiR Świebodzice. – Jeśli jesteś osobą pełnoletnią i zdrową to zgłoś się: wypoczęty, po lekkim ubogotłuszczowym posiłku, z dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość, wraz z numerem PESEL i adresem zamieszkania/zameldowania (np. dowód osobisty, prawo jazdy). Dzień wcześniej i w dniu oddania krwi nie spożywaj alkoholu lub innych środków zmieniających nastrój. Ogranicz palenie papierosów, zadbaj o nawodnienie organizmu – przypominają przedstawiciele sztabu.

Gmina Strzegom

Strzegom

Od godzin porannych na terenie miasta i gminy Strzegom kwestować będzie 55 wolontariuszy WOŚP. Zbiórkę można również wspomóc przez internet dzięki e-skarbonce.

Strzegomskie Centrum Kultury informuje, iż ze względów pandemicznych tegoroczny 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w odmienionej formie. Wszystkie prezentacje artystyczne zaplanowane na ten dzień odbędą się bez udziału publiczności i przekazywane będą on-line na profilu Centrum na Facebooku. Początek o godz. 14.00.

W programie: prezentacje artystyczne sekcji działających przy SCK, prezentacje aukcji Allegro, licytacje tortów, morsowanie i prezentacja wozu strażackiego na parkingu SCK, o godz. 18.00 – koncert zespołu MSV z Jawora, a o godz. 19.00 koncert zespołu In the Name of God.

Jaroszów

Strzegomski sztab WOŚP zaprasza również na 30. Finał do Jaroszowa. Od godziny 14.00 do 15.00 odbędzie się tam Moto Orkiestra z udziałem Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji, od 15.00 do 16.00 przewidziano pokaz strażaków z OSP Jaroszów połączony z nauką pierwszej pomocy, o 17.00 odbędzie się koncert, a na godzinę 18.00 zaplanowano wspólne tańczenie poloneza. Na gości czekać będzie gorący poczęstunek, kiermasz domowych ciast, a także stoisko z książkami i pluszakami.

Żarów

Żarów po raz kolejny przyłączy się do największej na świecie Orkiestry. – Po rocznej przerwie ponownie możemy spotkać się z Wami i wspólnie kwestować na rzecz Fundacji WOŚP. Tym razem zapraszamy na ulicę Piastowską 10, gdzie zostanie zorganizowane wydarzenie plenerowe. Startujemy o godzinie 16.00. Będzie radośnie, kolorowo i głośno, tak jak przystało na jubileuszowy finał – mówią organizatorzy. Nie zabraknie kawiarenki, w której żarowianie będę mogli zakupić ciasta upieczone przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do orkiestry dołączają w tym roku strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Żarów. Na scenie zaprezentują się Żarowska Orkiestra Dęta, Kids Dance, chór kameralny Senyor-Ryci, zespół Korney, a przed samą licytacją na scenie pojawi się żarowianka Marta Kurzeja.

Około godziny 19.00 rozpocznie się licytacja. Fanty i vouchery cały czas do nas spływają. Do tej pory darczyńcy przekazali wiele cennych przedmiotów. Wśród nich są m.in.: piekarnik przekazany przez Electrolux Świdnica, voucher na sesję fotograficzną od Małgorzaty Niewady, płyty Marty Kurzei wydane specjalne na 30. finał WOŚP, zdjęcia z autografami Patryka Klimali i Pawła Fajdka, oryginalne wośpowe gadżety, a wśród nich koszulki, kalendarze, niemowlęce body, notesy, magnesy, koncertowe płyty DVD, obrazy autorstwa Marty Górskiej, maskotki wykonane przez Elżbietę Kulas i wiele, wiele innych. I jak zapewniają organizatorzy tegorocznego finału, nie są to ostatnie gadżety przekazane na aukcję. – Ofiarodawcy nie raz potrafili nas pozytywnie zaskoczyć i na sam koniec pojawić się z atrakcyjnymi przedmiotami – mówią organizatorzy finału.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie

  • 15.00-18.00 – loteria fantowa w siedzibie Biblioteki Publicznej w Żarowie

ulica Piastowska 10:

  • 16.00 – Żarowska Orkiestra Dęta
  • 16.40 – Kids Dance
  • 17.00 – chór kameralny Senyor-Ryci
  • 18.00 – zespół Korney
  • 18.40 – mini koncert Marty Kurzei
  • 19.00 – licytacja

Gmina Jaworzyna Śląska

Licytacje, kwesty do puszek, turniej piłki nożnej, kiermasze ciast – gmina Jaworzyna Śląska jest gotowa do jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jaworzyński sztab WOŚP organizują: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej i Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej. W organizację 30. finału w gminie włączyły się także sołectwa Pastuchów, Milikowice oraz Bolesławice. Pomagają także strażacy z OSP Jaworzyna Śląska, OSP Pastuchów i OSP Bolesławice.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne i idące za tym limity dotyczące zgromadzeń, w tym roku nie ma możliwości organizacji dużej imprezy dla wszystkich mieszańców gminy. Jednak wolontariuszy z puszkami WOŚP będzie można spotkać w dniu 30. finału we wszystkich miejscowościach gminy Jaworzyna Śląska. Dodatkowo, organizatorzy zapraszają do aktywności, głównie na świeżym powietrzu. Podczas wszystkich wydarzeń, które odbywają się wewnątrz obiektów, widzów obowiązują zasady dotyczące dezynfekcji, zasłaniania ust i nosa, zachowywania dystansu oraz limity ilości osób przebywających jednocześnie w danym miejscu.

Jaworzyna Śląska

O godzinie 9.00 w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej rozpocznie się charytatywny turniej piłki halowej. W sportowych zmaganiach wezmą udział lokalne kluby sportowe oraz drużyny znane z rozgrywek JALPH. Zapraszamy do kibicowania piłkarzom i wsparcia zbiórki WOŚP. Podczas zawodów będzie prowadzona kwesta na rzecz WOŚP. W turnieju zagrają: Venus Nowice, Pasieczna, Grom Witków, Ebueee Ehee, MKS Karolina, LKS Piotrowice, Tęcza Bolesławice, Sparta Przełom Pastuchów.

Kiermasz ciast i słodkości

Wszystkich łasuchów zapraszamy na kiermasz słodkości, który rozpocznie się o godz. 11.00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Wolności 2a/01 w Jaworzynie Śląskiej. Za datek do puszki WOŚP będzie można otrzymać box z ciastami upieczonymi przez wolontariuszy i osoby wpierające 30. finał WOŚP w Jaworzynie Śląskiej. Kiermasz potrwa do wyczerpania słodkości. 

Biegniemy dla WOŚP

O godzinie 14.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1 organizatorzy zapraszają na bieg. Do wyboru będą dwa dystanse: 400 m i 2 km. Uczestnicy biegu będą mogli na miejscu upiec przy ognisku kiełbaskę, rozgrzać się ciepłą herbatą oraz spotkać się ze strażakami OSP Jaworzyna Śląska, którzy udostępnią z tej okazji swój sprzęt i wóz strażacki. Wśród biegnących rozlosowane będą nagrody rzeczowe. Zgłoszenia do biegu przyjmowane będą bezpośrednio na Stadionie Miejskim, od godz. 13.00 do 13.45.

Zdobądź szczyt!

W godzinach od 15.00 do 18.00 wszyscy chętni mogą korzystać ze ścianki wspinaczkowej, znajdującej się w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a. Pod okiem instruktorów – nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej będzie można spróbować swoich sił we wspinaczce. Oczywiście za drobnym datkiem do puszki WOŚP.

Pastuchów

Społeczność Pastuchowa także gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Od godziny 10.00 zaprasza przed świetlicę „Mimoza”, gdzie zaplanowano wiele atrakcji. Na przybyłych będzie czekać ognisko, na którym będzie można upiec kiełbaskę. Oprócz tego będzie można skosztować czegoś ciepłego (popcorn, frytki, bigos i grzaniec), oraz czegoś słodkiego z kiermaszu ciast. OSP Pastuchów przygotowało pokazy i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzi też rekrutację chętnych do jednostki. Najmłodsi będą mogli obejrzeć wnętrze strażackiego wozu i sprzęt ratowniczy. Będzie można wziąć udział w turnieju ping-ponga (zapisy na miejscu) lub pobawić się bańkami mydlanymi.

Bolesławice

W Bolesławicach, przed remizą strażacką, o godz 11.00 rozpoczną się kiermasze i zabawy, przygotowane przez lokalną społeczność. Dla amatorów dobrego jadła będą czekać pyszne ciasta, kiełbaski oraz zupa gulaszowa. OSP Bolesławice zaprasza na spotkanie ze strażakami. Na pewno nikt na miejscu nie będzie się nudzić.

Licytacje darów na rzecz WOŚP

W tym roku licytacje darów, zgodnie z wytycznymi fundacji WOŚP, realizowane są wyłącznie poprzez serwis Allegro. Przedmioty do licytacji znajdują się na stronie Licytacje 30. Finał WOŚP Jaworzyna Śląska. Osoby, które chciałyby przekazać fanty, proszone są o kontakt ze sztabem WOŚP drogą elektroniczną poprzez e-mail: [email protected] , telefonicznie pod numerem 504 088 676, w godzinach pracy SOKiBP (pon.-pt. od 8:00 do 16:00, czwartek do 15:00) lub poprzez wiadomość wysłaną na profil SOKiBP w serwisie facebook.

Gmina Dobromierz – Roztoka

W niedzielę, 30 stycznia odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo obecnej sytuacji nie poddajemy się i organizujemy WOŚP w naszej gminie. Nasi Wolontariusze będą obecni w niedzielę na terenie całej gminy, stąd serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tegorocznym Finale! – zachęca Justyna Krzywania, szefowa lokalnego sztabu WOŚP.

Wiem, że niektórzy z Państwa najbardziej czekają na licytację. W tym roku będzie miała ona inną formę – wszystkie przedmioty można będzie zakupić w niedzielę o godzinie 16 przy wejściu do Szkoły w Roztoce – dodaje Krzywania.

/opr. red./

Poprzedni artykułMocno wieje! Powalone drzewa, przerwy w dostawie prądu [FOTO]
Następny artykułOrkiestra na kółkach. Gmina Marcinowice już gra!