Strona główna 112 Mocno wieje! Powalone drzewa, przerwy w dostawie prądu

Mocno wieje! Powalone drzewa, przerwy w dostawie prądu [FOTO]

0

Potwierdzają się zapowiedzi synoptyków i bardzo mocno wieje. Wiatr uszkodził linie energetyczne na terenie powiatu świdnickiego. Bez prądu są Mokrzeszów, Stachowice i Stachowiczki. Strażacy dostają pierwsze zgłoszenia o powalonych drzewach.

Powalone drzewo w Parku Władysława Sikorskiego

– Prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, w godzinach rannych 30.01 przejściowo porywy wiatru mogą osiągać prędkość około 115 km/h, z z zachodu – zapowiadają od soboty synoptycy IMGW. Dla całej Polski wydano ostrzeżenia drugiego stopnia, na Pomorzu trzeciego stopnia.

Informacje o wyłączeniach prądu i terminach przywrócenia zasilania podawane są pod numerem alarmowym 991 lub na stronie Tauron Dystrybucja. W Mokrzeszowie, Stachowicach i Stachowiczkach usunięcie awarii planowane jest na godzinę 10.00.

Strażacy usuwają powalone na drogi drzewa w Dzierzkowie, Lubachowie, Pietrzykowie, zerwane panele słoneczne w Świdnicy. Strażacy są dysponowani do uszkodzonych dachów m.in. w Makowicach i Jaworzynie Śląskiej przy ul. 1 Maja. Przy ul. Długiej strażacy mocowali rynnę.

/red./
Zdjęcia Swidnica24.pl, OSP Jaworzyna Śląska

Poprzedni artykułŚwidniczanie nie oszukali przeznaczenia
Następny artykułPrzejrzyj na oczy! Rozkład jazdy 30. Finału WOŚP w powiecie świdnickim