Strona główna 0_Slider Świdniczanie nie oszukali przeznaczenia

Świdniczanie nie oszukali przeznaczenia

0

Walka była i to tak naprawdę najważniejsze. Grając w dziewięcioosobowym (!) składzie z powodu chorób i kwarantann, na inaugurację rundy rewanżowej w I lidze piłkarzy ręcznych, ŚKPR Świdnica przegrał we własnej hali z Olimpem Grodków 27:31 (13:15). Rywalom należą się gratulacje, chociaż pozostał żal, że nie chcieli zgodzić się na przełożenie meczu, by dać szansę obu drużynom zagrać w optymalnych składach.

Od początku tygodnia szatnię Szarych Wilków zaatakowały choroby i kwarantanny. Ostatecznie w sobotę do gry gotowych było raptem dziewięciu zawodników, w tym tylko jeden bramkarz. W protokole znalazł się jeszcze wprawdzie Dominik Danis, ale tak naprawdę tylko po to by zrobić namiastkę „tłoku” na ławce. Było jasne, że na parkiet nie wyjdzie z powodu kontuzji. Goście zameldowali się również w dość skromnym zestawie jedenastu, ale zdrowych graczy.

Świadomi konieczności oszczędzania sił świdniczanie nie zagrali na takiej intensywności jak zwykle. Nie było szaleńczego tempa i szybkich środków, a skromne rotacje składem ograniczały się do dwóch nominalnych skrzydłowych. W mecz lepiej weszli przyjezdni obejmując prowadzenie 6:2 w dziewiątej minucie. ŚKPR potrafił jednak dość szybko odrobić straty i nawet kilka razy wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Do przerwy jednak o dwa gole więcej mieli szczypiorniści z Grodkowa (13:15).

Kluczowy dla losów spotkania okazały się pierwsze minuty po zmianie stron. W 39. minucie goście odskoczyli na sześć trafień (21:15) i chociaż Szare Wilki kilka razy zrywały się do pogoni, to były w stanie zbliżyć się maksymalnie na dwie bramki. Ostatecznie Olimp zwyciężył 31:27. Warto nadmienić, że z sześciu meczów 12. kolejki odbyły się tylko cztery. Spotkania w Zielonej Górze i Legnicy zostały przełożone z powodu podobnych problemów, z jakimi borykała się świdnicka drużyna. Na zmianę terminów wyraziły jednak zgodę drużyny przyjezdne.

Kolejny mecz ŚKPR-u odbędzie się za dwa tygodnie. Będzie to wyjazd do Gorzyc Wielkich. Miejmy nadzieję, że trener Krzysztof Terebun będzie mógł wówczas skorzystać ze wszystkich zawodników.

ŚKPR Świdnica – Olimp Grodków 27:31 (13:15)

Przebieg meczu: 5 1:2, 10 3:6, 15 7:7, 20 9:8, 25 12:12, 30 13:15, 35 14:19, 40 17:21, 45 19:23, 50 20:26, 55 24:27, 60 27:31

ŚKPR: Mirga – Wojtala 11, Chmiel 5, Etel 5, Starosta 3, Wołodkiewicz 2, Pęczar 1, Jaroszewicz, Ingram

Kary: ŚKPR 14 minut, Olimp 12 minut

Karne: ŚKPR 5/4, Olimp 6/5