Strona główna 0_Slider Po zleconej przez miasto rozbiórce zostało bagno

Po zleconej przez miasto rozbiórce zostało bagno [FOTO]

0

Mieszkańcy ulic Wrocławskiej i Mieszka I w Świdnicy od lat proszą władze miasta o naprawę nawierzchni jednej z dróg dojazdowych i podwórek. Prowizoryczne działania sprzed kilku lat nie przyniosły skutku, a teraz dodatkowo sytuację pogorszyła przeprowadzona w ubiegłym roku rozbiórka należącej do miasta oficyny. – Błoto jest tak głębokie, że samochód osobowy nie ma szans na przejazd, a cały czas czekamy, kiedy zakopią się śmieciarki – mówią mieszkańcy.

Prośby od mieszkańców do prezydenta miasta i radnych płyną od kilku lat. Sami lokatorzy nic nie mogą zrobić, bo wszystkie podwórza przy Wrocławskiej od nr 26 do 34 oraz droga dojazdowa od ul. Mieszka I są własnością miasta. W 2018 roku po licznych monitach podwórza zostały wysypane materiałem, który przy ciepłej i wietrznej pogodzie zamienia się w tumany pyłu, a po najmniejszym deszczu w grząskie bagno. Prace na Wrocławskiej, łącznie z podwórzami przy ul. Okrężnej 19-25 kosztowały 27 tysięcy złotych. Zresztą dziś po tamtym „utwardzaniu nawierzchni” nie został prawie żaden ślad. A na podwórzu Wrocławska 32-34 warstwa błota ma kilkanaście centymetrów.

Stan nawierzchni podwórza Wrocławska 26-30 w styczniu 2022r.:

W tym miejscu sytuacja pogorszyła się po przeprowadzonej za 104 tysiące złotych z miejskiej kasy rozbiórce oficyny przy ul. Wrocławskiej 36A. – Budynek przy ul. Wrocławskiej 36A został wyłączony z użytkowania 1 marca 2017 roku. Został on rozebrany ze względu na zły stan techniczny i ekonomicznie nieuzasadniony jego ewentualny remont, odbudowę czy też przebudowę. Inspektor Nadzoru budowlanego nie wydał decyzji nakazującej jego rozbiórkę. Prace sfinansowano ze środków budżetu miasta. Wykonawca został wyłoniony zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych – informowała przed rokiem Magdalena Dzwonkowska. Stan budynku nie był zły, podobna opuszczona oficyna od lat stoi obok kamienicy przy ul. Wrocławskiej 26. Choć takiego potwierdzenia z Urzędu Miejskiego nie ma, trudno nie łączyć wyburzenia Wrocławskiej 36A z planami sprzedaży działki, znajdującej się tuż obok.

Rozbiórka oficyny ul. Wrocławska 36A w styczniu 2021r.:

– Po wyburzeniu i wyrównaniu teren został wysypany tak miałkim materiałem, że teraz jest tu po prostu bagno. Nie ma mowy o tym, by przejechać samochodem osobowym ani nawet przejść do kubłów na śmieci. Zastanawiamy się, kiedy zapadną się w tym błocie śmieciarki – mówią mieszkańcy.

Bagno na podwórzu ul. Wrocławska 32-34:

27 stycznia w tej sprawie pytania skierowaliśmy do Urzędu Miejskiego, odpowiedzi do chwili publikacji nie otrzymaliśmy. Interpelację dotyczącą fatalnego stanu nawierzchni podwórza podczas ostatniej sesji złożyła radna Luiza Nowaczyńska.

Poprzedni artykułNajbardziej wyczekiwane premiery kinowe 2022 roku [ROZWIĄZANIE KONKURSU CINEMA3D]
Następny artykułDreszczowiec dla naszych siatkarek. Pokonujemy wicelidera! [FOTO]