Strona główna 0_Slider Hala na Zawiszowie tętniła życiem…

Hala na Zawiszowie tętniła życiem… [DUŻO ZDJĘĆ]

0

To był absolutnie prawdziwy pokaz futbolu w wykonaniu najmłodszych piłkarzy. Blisko ćwierć tysiąca młodych zawodniczek i zawodników z roczników 2015 oraz 2016 i młodsi wzięło udział w turniejach organizowanych w sobotę, 15 stycznia przez klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Areną zmagań od samego rana była hala sportowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie. 

Zmagania zostały podzielone na dwie części. W pierwszej wystąpili zawodnicy z roczników 2016 i młodsi. Mecze toczyły się równolegle na trzech specjalnie przygotowanych boiskach. Pierwsze mecze rozpoczęły się już o godz. 8.20, a pierwszy turniej zakończył się około 12.45. Zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej liczyła się dobra zabawa, uśmiech na twarzy dzieci i spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny. Nie prowadzono zatem klasyfikacji końcowej, a zwycięzcą był każdy uczestnik, który stanął na linii startu. W ich ręce trafiły pamiątkowe medale i dyplomy, a o najmłodszych adeptów futbolu zadbali ponadto także sponsorzy turnieju – Mineral Zdrój (wody mineralne) i Sad Burkatów (jabłka). Takie same zasady przyświecały rywalizacji starszej kategorii – rocznika 2015. Tam rozpoczęła o godz. 13.30 walka zakończyła się około 17.30. Turniejowa karuzela IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rozkręca się na dobre. W niedzielę, 23 stycznia na parkiecie hali sportowej w Witoszowie Dolnym zaprezentują się starsi piłkarze z rocznika 2013.

W sobotę w piłkarskich zawodach wzięli udział:

Turniej rocznika 2016:
Parasol I Wrocław
Parasol II Wrocław
Bumerang I Wrocław
Bumerang II Wrocław
Football Academy Wałbrzych
Diament Wałbrzych
Silesia I Żarów
Silesia II Żarów
UKS Lechia Dzierżoniów
Pogoń Pieszyce
Champions Świebodzice
Akademia Piłkarska 13 Świdnica
IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica
IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica
IgnerHome Polonia-Stal III Świdnica

Turniej rocznika 2015:
Akademia Młodego Piłkarza I Bolesławiec
Akademia Młodego Piłkarza II Bolesławiec
Piast I Nowa Ruda
Piast II Nowa Ruda
AP Dzierżoniów
UKS Lechia Dzierżoniów
Pogoń Pieszyce
Silesia Żarów
Champions Świebodzice
Football Academy I Wałbrzych
Football Academy II Wałbrzych
Diament Wałbrzych
Gryf Świdnica
IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica
IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułZłodziej ujęty dzięki kamerom, dogrzewanie płytami meblowymi i śmiałkowie na zalewie. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułDo jutra będą bez wody