Strona główna 0_Slider Złodziej ujęty dzięki kamerom, dogrzewanie płytami meblowymi i śmiałkowie na zalewie. Interwencje...

Złodziej ujęty dzięki kamerom, dogrzewanie płytami meblowymi i śmiałkowie na zalewie. Interwencje straży miejskiej

0

Od 7 do 13 stycznia 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 143 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

9 stycznia 2022 roku o godz. 4.36 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na ławce przystanku przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny. Strażnicy zastali tam znaną z wcześniejszych interwencji osobę bezdomną. Mężczyzna był trzeźwy, funkcjonariusze zaproponowali mu udzielenie daleko idącej pomocy, jednak spotkali się z kategoryczną odmową. Bezdomny oddalił się z miejsca interwencji. Niestety w takich przypadkach umieszczenie w schronisku może nastąpić jedynie po wyrażeniu zgody przez taką osobę.

9 stycznia 2022 roku o godz. 15.45 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące trzech chłopców, którzy weszli na tafle lodu na zalewie Witoszówka. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Na widok zbliżającego się radiowozu cała trójka natychmiast zeszła z lodu i uciekła. Pomimo, że poziom wody w zalewie został obniżony to jednak takie zachowania są wyjątkowo niebezpieczne.

10 stycznia 2022 roku o godz. 14.30 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy przeprowadzili kontrolę w jednym z mieszkań przy ulicy Westerplatte pod kątem spalania odpadów. Kontrola nie była przypadkowa. Do komendy naszej jednostki wpłynęła skarga dotycząca spalania płyt meblowych i innych odpadów przez lokatorów wskazanego mieszkania. Wynik kontroli nie pozostawił żadnych wątpliwości. Lokator został ukarany mandatem karnym.

10 stycznia 2022 roku o godz. 19.09 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy fontannie w Rynku. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Stwierdzono, że jest to doskonale znana funkcjonariuszom osoba bezdomna. Mężczyzna został przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań w celu wytrzeźwienia. Za swój czyn odpowie przed sądem.

11 stycznia 2022 roku o godz. 7.30 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na trawniku przy ulicy Kliczkowskiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Stwierdzono, że jest to doskonale znana funkcjonariuszom osoba bezdomna. Mężczyzna został przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań w celu wytrzeźwienia. Za swój czyn odpowie przed sądem.

13 stycznia 2022 roku o godz. 16.55 operator monitoringu wizyjnego zauważył na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego na tej poczekalni w dniu 7 stycznia. Wcześniej został zabezpieczony materiał z monitoringu, na którym sprawca dokonał kradzieży i na tej podstawie po upływie 6 dni został on rozpoznany przez operatora monitoringu. Sprawca został zatrzymany i trafił w ręce Policji.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzygotowania rozpoczęte. Biało-zieloni rozegrali pierwszy mecz w tym roku [FOTO]
Następny artykułHala na Zawiszowie tętniła życiem… [DUŻO ZDJĘĆ]