Strona główna 0_Slider Emocje sięgnęły zenitu. O triumfie decydowała seria rzutów karnych

Emocje sięgnęły zenitu. O triumfie decydowała seria rzutów karnych [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Osiem drużyn przystąpiło do rywalizacji podczas pierwszego w tym roku halowego turnieju piłki nożnej dla dzieci organizowanego przez klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Na terenie hali sportowej w Witoszowie Dolnym zaprezentowali się utalentowani piłkarze z rocznika 2012 i młodsi. 

Oprócz dwóch drużyn gospodarzy – IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w akcji obserwowaliśmy dwie ekipy Akademii Piłkarskiej 13 Świdnica, jak również Parasol Wrocław, Stal Brzeg, Silesię Żarów i Pogoń Pieszyce. Zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej nie liczono zwycięstw i punktów. Premiowano za to ofensywny futbol, liczono bilans goli wszystkich zespołów i w taki sposób nagradzano uczestników. Finalnie Parasol Wrocław i Pogoń Pieszyce zakończyli turniej z bilansem goli +17. By wyłonić tę najbardziej skuteczną drużynę zaserwowano zatem kibicom serię rzutów karnych, w której wrocławianie okazali się minimalnie lepsi od pieszyczan. Na trzecim stopniu podium uplasowali się gości z Opolszczyzny. Na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe dyplomy, jak również jabłka z Sadu w Burkatowie i wody mineralny z Mineral Zdrój. Okazałymi pucharami nagrodzono ponadto czołowe drużyny i najlepszych indywidualnie zawodników. Dla zespołów z podium czekały ponadto nagrody rzeczowe. Karuzela turniejowa IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rozkręca się na dobre. W sobotę, 15 stycznie do zmagań przystąpią gracze z roczników 2015 i 2016, a w hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy zaprezentuje się blisko 30 zespołów z terenu Dolnego Śląska!

Klasyfikacja:
1. Parasol Wrocław – gole +17
2. Pogoń Pieszyce – gole +17
3. Stal Brzeg – gole +8
4. Silesia Żarów – gole +4
5. AP 13 I Świdnica – gole +2
6. AP 13 II Świdnica – gole -14
7. IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica – gole -15
8. IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica – gole -18

Najlepszy zawodnik turnieju: Antoni Hupa (Pogoń Pieszyce)

Najlepszy bramkarz turnieju: Franciszek Drobnik (Parasol Wrocław)

Król strzelców turnieju: Daniel Pastukhov (Parasol Wrocław)

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułZ przytupem wrócili po rocznej przerwie! Kilkaset osób wystartowało w Świdnickim Biegu Noworocznym [FOTO/VIDEO]
Następny artykuł55 lat od zawalenia się wieży ratuszowej. Dlaczego runęła? Jak zmieniała się na przestrzeni wieków? Czy dawniej pracował na niej hejnalista?