Strona główna 0_Slider Z przytupem wrócili po rocznej przerwie! Kilkaset osób wystartowało w Świdnickim Biegu...

Z przytupem wrócili po rocznej przerwie! Kilkaset osób wystartowało w Świdnickim Biegu Noworocznym [FOTO/VIDEO]

0

W ubiegłym roku z uwagi na liczne obostrzenia nie udało się przeprowadzić piątej edycji Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA. Tym razem nie było już żadnych prób przekładania imprezy, a co gorsza jej odwołania. Lekkoatleci hucznie otwarli dziś biegowy rok 2022 w Świdnicy!

Głównym organizatorem wydarzenia była Świdnicka Grupa Biegowa. Na uczestników ponownie przygotowano dwa dystanse. Lekkoatletki i lekkoatleci mierzyli się bowiem z odległością 5 kilometrów, jak i dystansem dwukrotnie dłuższym. W obu przypadkach limit zawodników ustalono na 250 osób i te liczby zostały osiągnięte. Dzisiejsza rywalizacja odbyła się w okolicy południa, a areną zmagań były trasy zlokalizowane w okolicy hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy. Biegowi głównemu towarzyszyły ponadto biegi dla dzieci na dystansach od 100 metrów do 2 kilometrów, w których udział wzięło ponad 100 śmiałków.

W biegu na 5 kilometrów najszybszy okazał się Andrzej Witek, który zameldował się na mecie z czasem 00:15:30. Na drugim miejscu uplasował się Dariusz Szczepanik z czasem 00:16:56, a trzecie miejsce zajął Mariusz Franczak (00:17:16). W kategorii pań najszybsza była Beata Michałków (00:17:27), która o trzy minuty wyprzedziła drugą na mecie Sonię Rozumkiewicz (00:20:28). Trzeci stopień podium obsadziła Karolina Malinowska (00:20:36).

Triumfatorem biegu na 10 kilometrów został Kamil Makoś, który pokonał ten dystans z czasem 00:31:32. Drugie miejsce uzyskał Jacek Stadnik (00:32:15), a trzecie miejsce na podium zajął Jan Kaczor – triumfator poprzedniej edycji Biegu Noworocznego. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Czerw, która do mety dobiegła w czasie 00:37:43 i o nieco ponad dwie minuty pokonała Ewelinę Wieczorek (00:39:47). Trzecią biegaczką na tym dystansie była Danuta Piskorowska (00:40:37).

Szczegółowe wyniki Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA 2022 dostępne są w serwisie Datasport.

/MDvR, mn/

Poprzedni artykułOd poniedziałku nowe zasady funkcjonowania Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach
Następny artykułEmocje sięgnęły zenitu. O triumfie decydowała seria rzutów karnych [DUŻO ZDJĘĆ]