Strona główna 0_Slider Dobro wraca. Świdnicki szpital wśród beneficjentów WOŚP

Dobro wraca. Świdnicki szpital wśród beneficjentów WOŚP

0

W najbliższych miesiącach do świdnickiego szpitala Latawiec trafi nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany przy badaniach laryngologicznych najmłodszych pacjentów. Placówka znalazła się wśród beneficjentów 29.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie jest to pierwsze wsparcie, jakie trafiło do Świdnicy.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy otrzymuje wsparcie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od 1. Finału Orkiestry, który miał miejsce w 1993 roku. Od tego czasu Fundacja WOŚP wspierała „Latawiec” wielokrotnie, przekazując specjalistyczny sprzęt na oddziały dziecięce świdnickiego szpitala tj. Oddział Fizjologii i Patologii Noworodka z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka oraz Oddział Dziecięcy z Pododdziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej.

Mali pacjenci w ramach pomocy Fundacji WOŚP otrzymali: pulsoksymetr (1. Finał), inkubator podstawowy (1. Finał), inkubator zamknięty do opieki podstawowej (7. Finał), wkładki uszne (8. Finał), końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu (8. Finał), urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych EROSCAN (9. Finał), pompa strzykawkowa (11. Finał), resuscytator noworodkowy (13. Finał), zestaw nCPAP wspomagający oddychanie u noworodków (16. Finał), urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD (17. Finał), dwa komputery/terminal do przesyłania danych (17. i 25. Finał), aparat USG (20. Finał), monitor pomiarów przezskórnych pO2/pCO2 (20. Finał), kardiomonitor MP30/X2 (20. Finał), urządzenie do screeningowego badania słuchu (25. Finał), czternaście sztuk leżanek dla rodziców (25. Finał), aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków (26. Finał), stanowisko do resuscytacji (26. Finał).

Tylko w ostatniej dekadzie Fundacja WOŚP przekazała na ręce świdnickich medyków sprzęt o łącznej wartości 312 179,75 zł, a jeszcze w tym roku szpital otrzyma system endoskopii giętkiej, pomocny w laryngologii dziecięcej. Fundacja zakupiła 33 takie urządzenia i trwa oczekiwanie na dostawę. Jak usłyszeliśmy w biurze prasowym WOŚP, zadanie zostanie zrealizowane w najbliższych miesiącach.

Po raz 30. orkiestra zagra już jutro, 30 stycznia 2022r., a celem w jubileuszowej edycji jest wsparcie okulistyki dziecięcej.

/red./
Na zdjęciach urządzenia i sprzęt zakupione w minionych latach przez WOŚP.

Poprzedni artykułSpektakl komediowy „Miłosna pułapka” już 11 lutego w Świdnicy! [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPonad 50 tysięcy nowych zakażeń w kraju. Raport resortu zdrowia