Strona główna Artykuł sponsorowany Opiekun osób starszych w Niemczech. Szukasz pracy? Sprawdź

Opiekun osób starszych w Niemczech. Szukasz pracy? Sprawdź

0
Opiekun osób starszych w Niemczech – dlaczego ta praca jest dla Ciebie? W życiu większości starszych ludzi przychodzi taki czas, gdy nie potrafią już w pełni o siebie zadbać. Potrzebują wtedy wsparcia, uwagi, empatii oraz zainteresowania. Przede wszystkim należy im jednak pomagać, aby zachowały pozytywny stosunek do życia, czuły się potrzebne i doceniane oraz nie straciły poczucia własnej godności.

Z kolei wiele osób poszukujących pracy w Polsce przekonuje się, że nie ma dla nich „odpowiedniego zajęcia”. Przeciętne wynagrodzenie, nienormowany czas pracy, kiepskie warunki BHP, wysokie wymagania szefa – brzmi znajomo? Jeśli masz już tego dość i pragniesz zmienić swoje życie na lepsze oraz nadać mu głębszy sens, to praca w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech może być strzałem w dziesiątkę.

„Skontaktuj się z nami, a my dobierzemy odpowiednią pracę dla Ciebie”

Sprawdź warunki współpracy – https://sensiscare.com/praca-opiekunki/

Praca w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech może obejmować różne warianty zleceń. Czasem polega na prostej pomocy w codziennych czynnościach tj. gotowanie, sprzątanie, czy zrobienie zakupów, a czasem związana jest z pełną opieką nad zupełnie niesprawną osobą.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu planujesz zostać profesjonalnym wsparciem dla osoby starszej, musisz wiedzieć, że do tej roli trzeba mieć pewne predyspozycje. Osoby, które decydują się na pracę w roli zawodowego opiekuna dla seniorów, powinny cechować się empatią, cierpliwością, zaangażowaniem, pozytywnym nastawieniem oraz umiejętnością obserwacji. Dlaczego jest to takie ważne?

  • Empatia to umiejętność zrozumienia tego, co ktoś myśli, czuje, jakie ma wartości i potrzeby. Wypływa ze szczerej chęci pomagania drugim i kiedy ją okazujesz, inni szybko to wyczuwają. Jeśli przejawiasz empatię, inni czują się dobrze w Twoim towarzystwie i lgną do Ciebie. Szczególnie w przypadku osób starszych, zbudowanie relacji opartej na empatii jest szczególnie ważne. Skup się na tym, jeśli chcesz być naprawdę dobry, w tym co robisz…
  • Cierpliwość w kontekście opieki nad seniorem często stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ żyjemy w kulturze natychmiastowego nagradzania i oczekujemy, by wszystko szło szybko, sprawnie i po naszej myśli. Gdy się tak nie dzieje, może pojawiać się zniecierpliwienie. Jeśli czasem tak masz, zatrzymaj się na chwilę, weź głęboki oddech i pomyśl, dlaczego to robisz. Twoja praca ma naprawdę wielką wartość. Pragniesz pomagać ludziom, dać im kolejny promyk nadziei i radości. Rób to z pasją…
  • Zaangażowanie to innymi słowy emocjonalne poświęcenie i przywiązanie, jakie odczuwasz do tego, co robisz. Im bardziej zaangażowany jesteś w to, co robisz, tym większą satysfakcję będziesz odczuwał. Mało tego – osoby, z którymi obcujesz przekonają się na własnej skórze, że warto Ci zaufać. Angażując się w sprawy drugich, dajesz to, co masz do zaoferowania najlepszego. Naprawdę warto…
  • Pozytywne nastawienie – by życie płynęło przyjemniej… Kiedy przekazujesz innym dobrą energię ii swoją pozytywność, uzyskasz to samo w zamian – tylko w o wiele większej dawce. Dobro wraca i jest to gwarancją, że to, co dajesz innym wróci do Ciebie. Bez względu na sytuację i stan zdrowia starszej osoby, a czasem też jej niecodzienne zachowania, zadbaj o to, żeby być pozytywnym. Jest to klucz do sukcesu…
  • Umiejętność obserwacji jest ważna, bo nie każdy senior otwarcie powie to, co czuje lub przeżywa. Dobry obserwator zauważy, że druga osoba ma gorszy dzień, słabiej się czuje lub po prostu potrzebuje porozmawiać. Umiejętność dostrzegania problemu jest niezwykle ważna dla opiekunów starszych osób, bo pozwala uniknąć wielu przykrych sytuacji. Jeśli jesteś umiejętnym obserwatorem, dostrzeżesz ten moment, kiedy Twój podopieczny potrzebuje pomocy. Bądź więc czujny i działaj…

Wynagrodzenie opiekunek, czyli czy ta praca się opłaca
Praca związana z opieką nad osobami starszymi, szczególnie w przypadku wyjazdów zagranicznych, zyskuje coraz większą popularność. Wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, decyduje się na podjęcie pracy w tym charakterze, z uwagi na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie, ciekawe możliwości rozwoju oraz poczucie misji. Jest to też świetna okazja do nauki języka obcego.

Ale na jaką konkretnie stawkę wynagrodzenia możesz liczyć, decydując się na pracę w Niemczech w charakterze opiekuna osób starszych? Oferty zaczynają się już do 1100 euro miesięcznie co daje około 4750 złotych, ale nie daj się zwieść. Szanujące się firmy świadczące dobre warunki dla opiekunek i opiekunów nie pozwolą na tak niskie wynagrodzenia.

Szukaj zatem sprawdzonych firm które są w stanie zaoferować powyżej 1400 – 1500 euro i wsparcie na każdym etapie współpracy. Na rynku znajdziesz nawet zlecenia za 1800 i 1900 euro z miesiąc pracy. Wysokość wynagrodzenia zależy jednak od Twoich osobistych predyspozycji i doświadczenia. Warto zwrócić uwagę, że bardzo często pracodawca decyduje się na wypłacanie różnego rodzaju premii i bonusów. To, ile zarobisz zależy więc właściwie tylko od Ciebie – wszystko w Twoich rękach.

Warto skorzystać z zaufanej firmy jak twierdzi Sensis Care, która dopełni wszelkich formalności, zagwarantuje przejazd oraz wybierze odpowiednią osobę do opieki w Niemczech. 

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSkuteczne sposoby ochrony przed kleszczami
Następny artykułOddaj krew i odbierz choinkę! Świąteczna akcja Lasów Państwowych i centrów krwiodawstwa