Strona główna 0_Slider Napisali i wydali książeczkę dla Amelki. Czasu już niewiele, by dziecku uratować...

Napisali i wydali książeczkę dla Amelki. Czasu już niewiele, by dziecku uratować życie [VIDEO]

0

Trwa ogromna mobilizacja dla cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni Amelki Gmyrek ze Strzegomia. Opis walki o zebranie gigantycznej kwoty 9 milionów złotych na lek znalazł się w pięknie wydanej książeczce. To jeden ze sposobów, by dołożyć się do wciąż trwającej zbiórki.

Jeśli Amelka przekroczy 13,5 kilograma wagi, leku nie będzie można podać. Dziecku został tylko „kilogram” czasu, a potrzeba jeszcze około 1,6 miliona złotych. Resort zdrowia nie zgodził się na refundowanie terapii genowej, bo cena oferowana przez producenta (ok. 7 milionów złotych) ostała uznana za zbyt wysoką. Tymczasem na wolnym rynku ten sam lek kosztuje 9 milionów. Jest w stanie całkowicie zatrzymać postępujący w wyniku wady genetycznej zanik mięśni, prowadzący do całkowitego kalectwa i śmierci. I o ten lek dla Amelki od listopada 2020 roku walczą tysiące ludzi, którzy włączyli się do zbiórki.

Na początku grudnia ukazała się również wierszo-bajka dla Amelki „Amelka i 9 wyzwań”, której autorką jest mieszkanka Świdnicy – Magdalena Ciborowska. Magda wraz z grupą wolontariuszy stworzyła tą bajkę od początku do końca. Zebrano całą historię i największe wydarzenia podczas zbiórki, natomiast Magda spisała je w rymowanej wersji. Strzegomianki – Dominika Fulman i Monika Bodurka zajęły się grafiką, natomiast para z Wrocławia redakcją. Aryzta Strzegom ufundował wydruk pełnego nakładu i tak oto na początku grudnia bajeczka ujrzała światło dzienne.
Książeczka opowiada w baśniowy sposób historię naszej zbiórki, w której bohaterami są darczyńcy: każda osoba, która zbiera kasztany, grosze, nakrętki, piecze ciasto, licytuje przedmioty, organizuje festyny, akcje w terenie, maratony zumby, odrestaurowuje skodę, wsiada na rower czy quad i przemierza kilometry…

Książeczka idealna do czytania dzieciom, ale i dorośli uśmiechną się, znajdując swoją postać i utożsamiając się z bohaterami.

Cały dochód z zakupu książeczki trafia na konto Amelki w fundacji siepomaga.pl/amelka-sma. Można ją zakupić na portalu Allegro Charytatywni pod linkiem:

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwiece sojowe – w pełni naturalne i klimatyczne
Następny artykułObrączki ślubne – jak dobrać rozmiar?