Strona główna Artykuł sponsorowany Świece sojowe – w pełni naturalne i klimatyczne

Świece sojowe – w pełni naturalne i klimatyczne

0

Świece i ich ogień potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat – nie tylko od święta. Dziś także i w tym asortymencie szuka się naturalnych odpowiedników tradycyjnych świeczek. Świece sojowe zdają się być bardzo dobrym wyborem.

Tradycyjne świeczki, do których przywykliśmy, to świece parafinowe. Niestety ich negatywną cechą jest to, że są wytwarzane z parafiny, czyli z odpadu destylacji ropy naftowej. W związku z tym palenie takich świec nie do końca jest obojętne dla naszego zdrowia. Wytwarzana jest lotna sadza, która zwiększa ilość CO2 w powietrzu. Takie świece to także związki (między innymi tulen), które wpływają negatywnie nie tylko na układ oddechowy, ale także krwionośny czy nerwowy. Nie oznacza to, że w małych zamkniętych pomieszczeniach musimy w ogóle rezygnować z uroku palenia świec. Doskonałą alternatywą są świece sojowe. Warto przyjrzeć się im z bliska.

Naturalne świece sojowe – skład
Jak sama nazwa wskazuje, głównym składnikiem świec sojowych jest soja, a konkretnie wosk sojowy. Są więc w stu procentach roślinnego pochodzenia. Eko jest nie tylko sam wosk, ale również knot takich świec. Jest on wykonany z naturalnej bawełny. Bawełniane knoty nie zawierają szkodliwego dla organizmu ołowiu. Świeczki zrobione z wosku sojowego to także świeczki zapachowe. Jednak w ich składzie nie znajdziemy sztucznych aromatów, których wdychanie niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Naturalne świece zapachowe raczą nas swoim aromatem dzięki zawartości naturalnych olejków eterycznych. To opcja nie tylko zdrowa, ale także pozwalająca na zafundowanie sobie naturalnej aromaterapii. Poszczególne olejki roślinne to różne pozytywne działanie na nasz organizm. Niektóre relaksują, inne podnoszą koncentrację, a jeszcze inne wspierają zdrowy sen. Najlepsze świece zapachowe to więc takie, które mimo dodatków aromatów nadal pozostają naturalne.

Wosk sojowy – zalety
Wosk sojowy, a więc podstawowy składnik świec sojowych, powoduje czyste spalanie się świecy. Emitowana jest więc znikoma ilość sadzy – ma to pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i na środowisko. Świece z wosku sojowego to także rozwiązanie ekonomiczne – spalają się po prostu wolniej niż świece tradycyjne. Wosk sojowy topi się też w niższych temperaturach niż ten tradycyjny. To kolejny powód, by zrezygnować ze świec parafinowych. Świece sojowe na pewno spełnią w pełni swoje zadanie.

Świeca sojowa to dobry wybór dla umilenia nie tylko świąteczno-noworocznych chwil, ale i wprowadzenia miłego klimatu do domu na co dzień. Warto również zainwestować w akcesoria do świec, dzięki czemu korzystanie ze świeczek będzie jeszcze bardziej komfortowe i klimatyczne.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZebra Team z kompletem punktów
Następny artykułNapisali i wydali książeczkę dla Amelki. Czasu już niewiele, by dziecku uratować życie [VIDEO]