Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Zarówno zimowa pogoda, jak i zestaw wydarzeń na najbliższy weekend zapowiadają zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Na mieszkańców powiatu świdnickiego czekają spotkania z Mikołajem i świąteczne jarmarki.

Fot. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

11-12 grudnia (sobota – niedziela)

Do udziału w jarmarku świątecznym i na warsztaty zaprasza do Zagórza gmina Walim:

11 grudnia (sobota)

Na kiermasz  zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy. Od godziny 10.00 w holu na parterze MBP przy ul. Franciszkańskiej 18  będzie można kupić książki oraz płyty muzyczne i filmy w bardzo atrakcyjnej cenie.

11-12 grudnia (sobota-niedziela)

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza dzieci wraz z rodzicami do rozświetlonej parowozowni i do udziału w grze terenowej – poszukiwanie prezentów na muzealnej bocznicy. Na turystów będą czekali nasi przewodnicy, którzy oprowadzą po ogrzewanych częściach ekspozycji oraz hali parowozowni. Uruchomione również zostanie techniczne oświetlenie budynków parowozowni oraz innych budowli na terenie bocznicy – więc spacer po zmroku po bocznicy muzeum będzie samą przyjemnością. Bufet Wars w Centrum Obsługi Turysty będzie otwarte z wyborem gorących zup i napojów oraz pysznych domowych ciast oraz przekąsek.

Dodatkową atrakcją będzie przejażdżka zabytkowym taborem kolejowym po rozświetlonej bocznicy kolejowej. Aby docenić świąteczną iluminację  godziny pracy Muzeum w weekendy zostały wydłużone: od 11.00 do 19.00, w tygodniu od 8.00 – 16.00.

12 grudnia (niedziela)

W godzinach 11.00-16.00 w siedzibie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Pogodnej 3 w Świdnicy zostanie zorganizowany świąteczny kiermasz. Na kiermaszu będziecie mieli okazję zakupić świąteczne dekoracje (w większości handmade), fanty, domowe wypieki, nasze cegiełki i odwiedzić naszych podopiecznych – zachęcają pracownicy schroniska i wolontariusze i zapraszają wszystkich, którzy lubią piec o przekazanie wypieków: ciast, ciasteczek i pierników. Kontakt tel. 790 241 451.

12 grudnia (niedziela)

Świąteczne melodie, dzwoneczki pomocników świętego Mikołaja i głośny śmiech wszystkich dzieci, rozniesie się po Żarowie. Miasteczko świętego Mikołaja, bo o nim mowa, swoje bramy otworzy w niedzielę, 12 grudnia o godzinie 15:00.Teren przy ulicy Dworcowej wypełnią radosne elfy, które zaproszą najmłodszych do specjalnej elfiej szkoły, w której nie zabraknie twórczych zajęć, warsztatów oraz gier i zabaw. Dzieci, które wykażą się kreatywnością, pracowitością otrzymają certyfikat, który będzie zaświadczał o zdanym egzaminie na pomocnika świętego Mikołaja.

Główny bohater tego wydarzenia, święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem skrzatem, będzie czekał na swoich małych gości w specjalnym bajkowym domku, skąd będzie nadzorował prace wszystkich elfów. Na wszystkich, którzy jeszcze nie wysłali listu do Mikołaja będzie czekała świąteczna poczta ze specjalnie przygotowaną na tę okazję kartką. O pełne brzuchy zadbają liczne stoiska z łakociami i gorącą czekoladą. Na scenie wystąpią Krukowianie, Senior-Ryci, Kids Dance i zespół z Kalna. Zostaną rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszą kartkę świąteczną i najsmaczniejsze pierniczki. Na koniec życzenia świąteczne złoży burmistrz Żarowa Leszek Michalak. Nieodzownym elementem tego wydarzenia jest jarmark bożonarodzeniowy, na którym nie zabraknie oryginalnych świątecznych ozdób, rękodzieła czy smakołyków kojarzonych ze świętami.

/red./

Poprzedni artykułPraktyczny gadżet reklamowy – pendrive z logo
Następny artykułPróbował oszukać „na paczkę”