Strona główna Artykuł sponsorowany Praktyczny gadżet reklamowy – pendrive z logo

Praktyczny gadżet reklamowy – pendrive z logo

0

Gadżety reklamowe, takie jak na przykład pendrive z logo, są bardzo popularną i dyskretną formą promocji marki, w przeciwieństwie do reklam telewizyjnych czy internetowych. W dzisiejszych czasach znakomita większość potencjalnych klientów ma dosyć agresywnych reklam emitowanych w przerwach między programami w telewizji, radio czy Internecie.

Nie ma nic bardziej denerwującego niż nagle wyskakująca głośna reklama, która przerywa nam oglądanie naszego ulubionego filmu na laptopie. Nachalne multimedialne materiały promocyjne, które swoją formą wręcz krzyczą „kup mnie”, często bardziej odstraszają klientów, niż zachęcają do zakupu. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem są gadżety reklamowe, które stanowią nieinwazyjną i subtelną formę promocji naszej firmy.

Znaczenie gadżetów reklamowych
Bez względu na to, co dokładnie wybierzemy na nasz gadżet firmowy, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka reguł. Przede wszystkim przedmiot taki musi nawiązywać swoim wyglądem do naszej firmy lub jej produktu. Najczęściej wykorzystywaną formą nawiązania jest logo z nazwą firmy lub produktu, który chcemy sprzedać. Doskonałym pomysłem jest też utrzymanie tego przedmiotu w barwach podobnych do charakterystycznej kolorystki marki.

Wręczając upominek reklamowy, tworzymy pozytywny wizerunek naszej firmy na poziomie podświadomości. Przykładowo, wyobraźmy sobie następującą sytuację. Klient otrzymuje od nas piękną wyselekcjonowaną filiżankę z logo naszej marki. Przychodząc z nią do domu czy biura, w pewien sposób chwali się on tym przedmiotem. Koledzy z pracy widzą codziennie, jak nasz klient z uśmiechem popija kawę z tej pięknej filiżanki. Większość pewnie nie zapamięta świadomie nazwy firmy. Jednakże, gdy pewnego dnia którakolwiek z tych osób zobaczy nasze logo, wywoła to u niej pozytywne skojarzenia, które z kolei wpłyną na zaufanie.

Co ciekawe, ludzkim odruchem na otrzymanie podarunku jest chęć zrewanżowania się. W związku z tym, klienci po otrzymaniu upominku reklamowego bardzo często podświadomie chcą się odwdzięczyć swoją lojalnością lub też poleceniem naszej firmy znajomym. Warto tutaj wspomnieć, że nawet światowi giganci biznesu budują swoją potęgę i wizerunek w oparciu właśnie o gadżety reklamowe, takie jak na przykład pendrive z logo.

Pendrive reklamowy
W obecnych czasach nowe technologie otaczają nas praktycznie na każdym kroku. Dlatego też rozwiązania mobilne, które zwiększają naszą wygodę, są najbardziej pożądane. Zdecydowanym numerem jeden w tej kategorii gadżetów reklamowych jest pendrive z logo. Specjaliści zajmujący się marketingiem podkreślają, że największą skuteczność w kampaniach promocyjnych osiągają upominki praktyczne, które są używane na co dzień, a jednocześnie cechują się trwałością, dzięki której będą służyły przez długi czas.

Duża siła oddziaływania tego typu gadżetu wynika z tego, że użytkownik przy każdorazowym skorzystaniu z takiego nośnika pamięci ma styczność z logo marki, a to z kolei buduje jej rozpoznawalność. Obecnie bardzo popularnym trendem są pamięci przenośne zamknięte w obudowach z ekologicznych surowców, takich jak bambus czy drewno.

Poprzedni artykułUczniowie techników i szkół branżowych z wysokimi stypendiami
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń