Strona główna 0_Slider Zakończyć rok zwycięstwem

Zakończyć rok zwycięstwem [RELACJA LIVE]

0

Dzisiaj piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rozegrają ostatni mecz w tym roku. Biało-zieloni zmierzą się na wyjeździe z drużyną Pogoni Oleśnica, której będą mieli okazję zrewanżować się za remis na inaugurację tegorocznych rozgrywek IV ligi. Początek spotkania o godzinie 13:00.

Świdniczanie na boisko wybiegną w następującym składzie: Szczepaniuk, Paszkowski, Edil, Salamon, Sowa, Białas, Kusio, Szuba, Zygadło, Tragarz, Myrta. Na ławce usiedli: Kot, Pasek, Trzyna, Ilski, Michta, Gliwa, Migas.

Do rozpoczęcia meczu kilka minut.

Zawody poprowadzi trójka arbitrów z KS Wałbrzych.

W obozie świdnickim jest trochę absencji spowodowanych chorobami i urazami – brakuje: Białasika, Kasprzaka, Kozachenko, Filipczaka, Kotfasa, Polaka.

1′ – rozpoczynamy pojedynek.

1′ – szansa na gola dla świdniczan, dośrodkowywał Szuba z rzutu wolnego, piłkę głową trącił Sowa, a ta wylądowała tylko na górnej siatce!

5′ – absolutna dominacja jak na razie biało-zielonych – opanowany środek pola, mocny pressing – czekamy na efekty.

6′ – Szuba dośrodkowuje z rzutu rożnego na dalszy słupek – tam już czekał Barros, który głową pakuje piłkę do sieci – mamy 1:0 dla gości!!!

8′ – przysnęliśmy na chwilę w obronie – ratuje nas słupek!

8′ – szybka i znakomita odpowiedź świdniczan – Tragarz dogrywa do Myrty, ten zdołał się obrócić i trafić na 2:0!!!

13′ – nie rezygnują z dalszych ataków nasi piłkarze – wciąż staramy się zamykać rywali na ich własnej połowie.

19′ – kontra przeciwników – blokujemy uderzenie i kończy się na zagrożeniu – trzeba uważać jednak na to co z tyłu.

20′ – rzut rożny dla oleśniczan – pewnie interweniują świdniccy defensorzy.

25′ – Paszkowski z kolejnym golem, ale okoliczności nieco kuriozalne… Bramkarz pokonany z około 40 metrów – piłka zaliczyła kozioł przed golkiperem i zaskoczyła interweniującego zawodnika gospodarzy. Tak czy inaczej jest gol i prowadzenie 3:0!!!

28′ – szansa na kolejne trafienie – piłka po uderzeniu Barrosa minimalnie minęła światło bramki.

32′ – Myrta z szansą na kolejnego gola – przerzuca futbolówkę jednak nad poprzeczką.

34′ – Tragarz przegrywa sytuację sam na sam z bramkarzem.

38′ – Paszkowski ma chrapkę na kolejne trafienia – najpierw był na spalonym, chwilę później piłkę po jego strzale wyłapał bramkarz Pogoni.

43′ – Myrta dogrywa do Tragarza, ten wpada w pole karne i trafia na 4:0!!!

45′ – sędzia kończy pierwszą część gry – wysoko prowadzimy w Oleśnicy.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – Pasek zastępuje Białasa.

49′ – zaczynamy znów z wysokiego „C” – przejmujemy inicjatywę i inicjujemy kolejne akcje.

51′ – ależ bomba Szuby z około25 metrów – piłka pod obiciu się jeszcze od słupka wpada do sieci – mamy 5:0!!!

54′ – Trzyna zastępuje na boisku Kusia.

56′ – Sowa świetnie dogrywa do Tragarza – ten myli się z wnętrza pola karnego.

58′ – Trzyna próbował technicznym uderzeniem zaskoczyć bramkarza Pogoni – tym razem się nie udało.

61′ – Szuba dośrodkowuje z rzutu rożnego – Myrta głową strzela na 6:0!!!

62′ – kolejni młodzi zawodnicy meldują się na murawie – Barrosa i Myrtę zastępują Ilski oraz Michta.

64′ – Paszkowski podaje do Zygadły, ten wpada w pole karne i podcinką nad bramkarzem umieszcza futbolówkę w sieci – nie mamy dziś litości dla rywali. Prowadzimy już 7:0!!!

66′ – debiuty w pierwszej drużynie zaliczają dwaj 16-latkowie (rocznik 2005!) – Emil Migas i Emil Gliwa, którzy zastępują Zygadłę i Szubę.

72′ – Trzyna znów szuka uderzenia z okolicy linii pola karnego – piłka przelatuje jednak obok słupka.

75′ – na boisku w dużej mierze przebywa już świdnicka młodzież – na boisku nic się jednak nie zmienia, cały czas dzielą i rządzą biało-zieloni!

80′ – znakomite kierunkowe przyjęcie Migasa, a po chwili strzał na bramkę oleśniczan. Szkoda, że ta próba była niedokładna.

85′ – Tragarz minął jak slalomowe tyczki trójkę obrońców i w końcu został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienia Paszkowski – 8:0!!!

90′ – koniec meczu – efektowne zwycięstwo na koniec roku kalendarzowego!

Poprzedni artykułPowstał z myślą o najmłodszych. Wkrótce otwarcie pierwszego żłobka gminy Świdnica
Następny artykułUdany festyn charytatywny dla chorej Marcelinki. Zebrano ponad 38 tysięcy złotych!