Strona główna Wydarzenia Strzegom Udany festyn charytatywny dla chorej Marcelinki. Zebrano ponad 38 tysięcy złotych!

Udany festyn charytatywny dla chorej Marcelinki. Zebrano ponad 38 tysięcy złotych!

0

W ubiegłym tygodniu w hali strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się charytatywny festyn, którego celem było wsparcie zbiórki na leczenie małej Marcelinki ze Strzegomia. U 18-miesięcznej dziewczynki zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Właśnie podsumowano efekty akcji. – Odzew ludzi był duży a otwartość ludzkich serc jeszcze większa! – cieszą się organizatorzy.

18-miesięczna dziewczynka choruje na nowotwór mózgu. Marcelinka przeszła już ratującą jej życie operację usunięcia guza, jednak ze względu na lokalizację guza nie udało się usunąć w całości. – Zdiagnozowany u Marcelinki nowotwór to atypowy nowotwór teratoidny (rabdoidny) AT/RT – rzadki guz mózgu wieku dziecięcego, o wysokim (IV° według WHO) stopniu złośliwości i często śmiertelny. Obecnie jesteśmy pod opieką specjalistów w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie Marcelinka ma chemioterapię, po której lekarze proponują radioterapię – opisuje mama dziewczynki. Rodzice dowiedzieli się zarazem o możliwości przeprowadzenia innego leczenia – bardzo kosztownej terapii protonowej.

Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Siepomaga. Uruchomiona została zbiórka na leczenie i rehabilitację Marcelinki, a za pośrednictwem Facebooka prowadzone są licytacje na rzecz dziewczynki: Licytacje dla malutkiej Marcysi, Armia Mikołajka dla Marcelinki.

Liczne inicjatywy na rzecz dziewczynki organizowane są również przez lokalne społeczności. Jedną z nich był charytatywny festyn, który tydzień temu odbył się w hali widowiskowo-sportowej strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Właśnie podsumowano efekty zbiórki. Podczas festynu udało się zebrać kwotę 38 079,30 zł. – To dzięki Wam dzień 14 listopada 2021 roku zachowa się w pamięci jako czas radości i świadomości, że pomogliśmy ratować życie małej Marcelinki – przekazali organizatorzy wydarzenia, dziękując wszystkim darczyńcom za przekazanie pieniędzy na szczytny cel. – Dziękujemy również wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym, w tym wolontariuszom, w sprawne przeprowadzenie tego pięknego przedsięwzięcia – dodali.

/OSiR Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułZakończyć rok zwycięstwem [RELACJA LIVE]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Wolności