Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Powstał z myślą o najmłodszych. Wkrótce otwarcie pierwszego żłobka gminy Świdnica

Powstał z myślą o najmłodszych. Wkrótce otwarcie pierwszego żłobka gminy Świdnica

0

Żłobek Gminny w Pszennie będzie pierwszą tego typu publiczną placówką na terenie gminy Świdnica. Jak podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek inwestycja to odpowiedź na oczekiwania i potrzeby mieszkańców gminy. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 29 listopada. Od 1 grudnia placówka rozpocznie swoją regularną działalność.

W nowo powstałym żłobku o powierzchni 811m² jest miejsce dla 96 dzieci. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym powstał żłobek, a w kolejnym wybudowane zostaną dwa oddziały przedszkolne liczące po 25 dzieci.

Na budowę nowej placówki w latach 2020-2022 przewidziano w budżecie gminy Świdnica dofinansowanie z następujących programów: żłobek gminny – 3 168 000,00 zł w ramach Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021 oraz 1 302 000,00 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przedszkole – 1 163 757,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ile będzie wynosić odpłatność w żłobku? – Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Świdnica opłata za pobyt dziecka w Żłobku Gminnym w Pszennie w wymiarze do 10 godzin dziennie wynosi 10% wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego na podstawie odrębnych przepisów (na chwilę obecną będzie to opłata w wysokości 280 zł). Opłata dodatkowa za pobyt dziecka w żłobku powyżej 10 godz. dziennie wynosi 10% miesięcznej opłaty stałej za każdą rozpoczętą godzinę (na chwilę obecną będzie to opłata w wysokości 28 zł.) Maksymalna dzienna opłata za wyżywienie dziecka w żłobku wyniesie 0,4% minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie odrębnych przepisów (na chwilę obecną będzie to opłata w wysokości 11,20 zł) – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 23 tys. nowych zakażeń w kraju, zmarły 382 osoby. Najnowsze dane resortu zdrowia
Następny artykułZakończyć rok zwycięstwem [RELACJA LIVE]