Strona główna 0_Slider Społecznie zebrał góry śmieci. Dorzuć się do mikołajowego prezentu dla Waldemara Woźniaka!

Społecznie zebrał góry śmieci. Dorzuć się do mikołajowego prezentu dla Waldemara Woźniaka!

0

Od kilku lat, bez względu na porę roku i pogodę, Waldemar Woźniak z Pszenna walczy z dzikimi wysypiskami. Emerytowany pracownik Poczty Polskiej w powiecie świdnickim i ościennych zebrał ponad 175 ton odpadów. Redakcja Swidnica24.pl organizuje akcję zbiórki tego, co społecznikowi potrzeba najbardziej – worków, sznurka i rękawic.

73-letni Waldemar Woźniak, wychowanek Domu Dziecka, przed laty stwierdził, że ma dług wobec Polski. Postanowił go spłacić po przejściu na emeryturę, wydając nieprzejednaną wojnę dzikim wysypiskom. Najpierw wysprzątał rodzinne Pszenno, potem zaczął wyruszać do lasów, na drogi, pola w całym powiecie świdnickim i powiatach ościennych. Do tej pory zebrał około 175 ton, a swoją postawą zainspirował wielu ludzi. Waldemar Woźniak nie tylko zbiera odpady, ale także dokłada wszelkich starań, by właściciele terenów, na których znajdowały się śmieci, wywieźli je na legalne wysypiska. Stale kontroluje już wysprzątane miejsca, by nie dopuścić do ponownego ich zaśmiecenia.

Niedawno, dzięki społecznej zbiórce i wsparciu sponsora, społecznik dostał terenowy samochód, którym może dojechać się w trudno dostępne miejsca.

Jego działania wspierają m.in. Nadleśnictwo Świdnica, Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, samorządy, a także prywatni darczyńcy, którzy przekazują worki, odzież, czasem środki na paliwo. Społecznik na zakup potrzebnych rzeczy przeznacza część swojej skromnej emerytury.

Po wielu ostatnich akcjach kończą się zapasy niezbędnego wyposażenia. Zapraszamy do przygotowania dla Waldemara Woźniaka wyjątkowego prezentu na Mikołaja! Potrzebne są worki, rękawice i sznurek do snopowiązałki.

Społecznik ma już wypróbowane akcesoria. Potrzebuje rękawic ochronnych z powłoką nitrylową w rozmiarze 10:

oraz worków ekologicznych odpornych na rozerwanie o pojemności 120 litrów:

Wszystkich, którzy zechcą dołożyć się do mikołajowej paczki, zapraszamy z workami, rękawicami i sznurkiem do redakcji Swidnica24.pl – Rynek 33/4 w Świdnicy, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. Na dary czekamy do 3 grudnia 2021. Kontakt w sprawie nazw producentów worków i rękawic pod numerem redakcyjnym 791 94 24 24.

/red./

Poprzedni artykułRozświetlone parowozy i moc atrakcji w Muzeum Kolejnictwa
Następny artykułNa pograniczu z Białorusią i na miejscu świdniccy policjanci włączeni do kontrolowania nielegalnego przewozu migrantów