Strona główna 0_Slider Auto dostawcze zdmuchnięte z drogi. Zarejestrowano moment tragicznego wypadku

Auto dostawcze zdmuchnięte z drogi. Zarejestrowano moment tragicznego wypadku [VIDEO]

0

Cztery osoby zginęły a dziewięć zostało rannych w wyniku czwartkowej wichury, która przeszła nad Dolnym Śląskiem. Do jednego z tragicznych wypadków doszło na terenie powiatu świdnickiego, na drodze krajowej nr 5. Silny poryw wiatru wywrócił samochód dostawczy, doprowadzając do śmierci 43-letniego kierującego. Dramatyczne zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu, potwierdzając dotychczasowe ustalenia przedstawiane przez służby ratunkowe oraz śledczych.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 13.00 na krajowej „piątce” w okolicach miejscowości Rusko. – Ciężarowy pojazd marki Iveco przewrócił się i wpadł do rowu. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 43-letni kierujący – mówi Magdalena Ząbek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęła się prokuratura.

Wstępne ustalenia służb, według których auto zostało zepchnięte z drogi przez silny podmuch wiatru, znalazły swoje potwierdzenie w nagraniu wykonanym przez pasażera pojazdu jadącego tuż za samochodem dostawczym.

Z powodu porywistego wiatru dolnośląscy strażacy interweniowali minionej doby 2500 razy. Do 143 zdarzeń doszło na obszarze powiatu świdnickiego. – W wyniku działania silnych wiatrów na terenie naszego powiatu zginęła 1 osoba, a dwie zostały ranne. Ponadto uszkodzeniu uległo 10 dachów na budynkach oraz 15 samochodów osobowych. Silne wiatry spowodowały utrudnienia na drogach – łamiąc drzewa oraz wywracając 4 pojazdy ciężarowe – wylicza mł. bryg. Łukasz Grzelak, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. W wyniku wichury na Dolnym Śląsku zginęły w sumie cztery osoby, a dziewięć zostało poszkodowanych. 

/mn/

nagranie nadesłane przez czytelnika Swidnica24.pl

Poprzedni artykułBoom na komiks i gry planszowe w Żarowie
Następny artykułSito wibracyjne – o czym mowa?