Strona główna Kultura Boom na komiks i gry planszowe w Żarowie

Boom na komiks i gry planszowe w Żarowie

0

Komiks o Żarowie tworzony na żywo, gry planszowe pełne emocji – to wszystko będzie czekało na gości żarowskiej biblioteki. Na wieczór z grami i komiksem zapraszają Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów oraz Fundacja Inicjatywa B.

Już w piątek, 29 października o godzinie 18.00 biblioteka w Żarowie zamieni się w wielką strefę kreatywności. Na początek zagramy w karcianki, które biblioteka otrzymała w ramach naboru „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. Na stolikach czekać będą na was takie gry jak Ubungo, Łap za słówka czy FITS Dobrze się układa. Atrakcją będzie również premiera gry lokalnej „Archiwalne memory o Żarowie”, której autorem jest Fundacja Inicjatywa B – wylicza Tomasz Pietrzyk, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów.

Po relaksie z karciankmi i żarowskim memory uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach komiksu, które poprowadzi Karolina Salwowska – z wykształcenia renowator elementów architektury, absolwentka Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, obecnie studiująca na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie na kierunku grafika, która oprócz pisania zajmuje się też rysowaniem komiksów oraz grafiką komputerową. W trakcie zajęć uczestnicy zrealizują komiks o Żarowie. Scenariusz i rysunki powstaną na żywo. Uczestnicy z kilku pomysłów wybiorą jeden, który rozwiną i odpowiednio spuentują.

Czy w bibliotece narodzi się żarowski superbohater a może powstanie komiks w stylu noir? O tym przekonamy się 29 października o godzinie 18.00.

/BMiG Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułAktywność fizyczna i dieta pudełkowa dla najlepszych efektów
Następny artykułAuto dostawcze zdmuchnięte z drogi. Zarejestrowano moment tragicznego wypadku [VIDEO]