Strona główna Artykuł sponsorowany Sito wibracyjne – o czym mowa?

Sito wibracyjne – o czym mowa?

0

Sito wibracyjne to maszyna do przesiewania, czyli rozdzielania stałych mieszanek według wielkości ziaren. Generowanie oraz określanie wielkości i rozkładu ziaren w przypadku rozproszonych ciał stałych jest bardzo ważne w wielu dziedzinach. Sita wykonane są zazwyczaj z metalowej siatki lub perforowanej blachy o specjalnie dobranych okrągłych, lub prostokątnych otworach. Sito wibracyjne stosowane jest zazwyczaj w procesie przesiewania materiałów drobnoziarnistych, a także podczas odwadniania osadów. Ten typ urządzenia charakteryzuje się zmienną amplitudą drgań, dzięki czemu wykazuje wysoką sprawność. Co jeszcze o nim wiemy?

Technologia przesiewania w przemyśle: jak to działa?
W przypadku przetwarzania towarów w przemyśle technologia przesiewania jest jedną z najstarszych technik. W wielu sektorach jakość produktu charakteryzuje jego czystość. Dlatego, aby wykluczyć zanieczyszczenia, produkty muszą być oczyszczone między innymi za pomocą przesiewaczy. W najprostszym sposobie przesiewania materiał stały jest rozdzielany na dwa składniki, które znacznie różnią się od siebie wielkością. W zależności od rodzaju produktów, które mają być od siebie oddzielone, siateczka lub dziurki są mniejsze, lub większe. Ponieważ mniejsze cząstki mogą wpaść przez otwory we wkładce sitowej (drobne ziarno), a większe cząstki nie przechodzą (są zbyt duże), substancje są od siebie oddzielane.

Struktura przesiewacza
Sito wibracyjne składa się z drucianej siatki wymienialnej o ściśle określonej wielkości oczek i średnicy drutu, obudowy, elementów łączących siatkę z obudową i silnika elektrycznego. Przesiewacz napełniany jest materiałem przez wlot na obudowie. Teraz możemy rozpocząć proces przesiewania: wkład sitowy zaczyna się poruszać. Ruch powoduje, że drobne ziarno przechodzi przez sito. Pozostałe grube ziarno jest odprowadzane przez przelew. Proces przesiewania przebiega sprawnie i szybko. Ruchy przesiewacza wibracyjnego odbywają się na sposób wibracji. W przypadku takich urządzeń przesiewacz montowany jest poziomo w obudowie. Wkładka sitowa jest przymocowana do sprężyn, dzięki czemu może oscylować wraz z ruchem. Wibracje pochodzą z silnika wibracyjnego.

W jakich dziedzinach sita wibracyjne znajdują swoje zastosowanie?
Sita wibracyjne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W przemyśle farmaceutycznym i chemicznym służą one do usuwania źródła zanieczyszczeń powstałych podczas pakowania bądź przepakowywania surowca, a także przesiewania odważonych próbek badanych materiałów. Stosowany jest również do oczyszczania składników w przemyśle spożywczym i w rolnictwie oraz podczas produkcji kosmetyków i w wielu rodzajach badań laboratoryjnych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułAuto dostawcze zdmuchnięte z drogi. Zarejestrowano moment tragicznego wypadku [VIDEO]
Następny artykułRudy Gafi szuka domu