Strona główna 0_Slider Kolejne ścienne malowidła ozdobią Świdnicę. Muralami będą promować rodzicielstwo zastępcze

Kolejne ścienne malowidła ozdobią Świdnicę. Muralami będą promować rodzicielstwo zastępcze

0

Do końca roku na ścianie budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy powstaną dwa niezwykle malowidła, które na potrzeby promocji rodzicielstwa zastępczego stworzy świdnicki artysta Robert Kukla.

Świdnica ma bogatą kolekcję murali, do czego przyczynił się właśnie Robert Kukla, artysta plastyk związany ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. W różnych dzielnicach miasta można oglądać jego prace o najróżniejszej tematyce, od sportowej do symbolicznej. Artysta odpowiada za stworzenie m.in. muralu poświęconego Irenie Sendlerowej, wielkiego wizerunku Andrzeja Wajdy, kolarskiego muralu w tunelu na Kraszowicach, czy też osłoniętego niedawnego malowidła przedstawiającego Stanisława Lema.

Również kolejne dwa dzieła, które powstaną na ścianie budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy przy ulicy Wałbrzyskiej, zostaną stworzone przez świdnickiego plastyka. – Będą nawiązywać bezpośrednio do idei rodzicielstwa zastępczego, bo to właśnie na poszukiwaniu nowych rodzin zastępczych zależy nam obecnie najbardziej – mówi dyrektor PCPR, Beata Galewska.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji EY w ramach konkursu „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – Kampania Społeczna”. Do udziału w projekcie wypłynęło ponad 50 prac z całej Polski, a pomysł świdnickiego PCPR został wybrany jako jeden z dziewięciu najlepszych.

/PCPR Świdnica, opr. mn/