Strona główna 0_Slider Jak doszło do tragicznego wypadku na ulicy Sybiraków? Prokuratura prowadzi śledztwo

Jak doszło do tragicznego wypadku na ulicy Sybiraków? Prokuratura prowadzi śledztwo

3

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy śledztwo ma pozwolić wyjaśnić wszystkie okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na ulicy Sybiraków. W wyniku zdarzenia drogowego zginął 26-letni motocyklista.

Przypomnijmy, do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek około godziny 18.20 na ulicy Sybiraków. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem Kawasaki 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad motocyklem i uderzył kołem w krawężnik, w wyniku czego przewrócił się – informowała Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Pomimo wysiłków podejmowanych przez medyków, około godziny 23.00 26-latek zmarł.

Na miejscu wypadku czynności prowadzili policjanci. Sprawą zajęła się również świdnicka prokuratura. – 14 lipca 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł młody mężczyzna. Tego samego dnia biegły z zakresu medycyny sądowej przeprowadził sekcję zwłok. Biegły stwierdził, iż bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa spowodowana obrażeniami głowy i klatki piersiowej – mówi Beata Piekarska-Kaleta z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Obecnie w tej sprawie będziemy prowadzić czynności śledcze, których celem będzie ustalenie wszystkich okoliczności wypadku – dodaje prokurator.

/mn/

Poprzedni artykułPiknik firmowy jako świetna propozycja na imprezę integracyjną
Następny artykułPtaki zakłócające ciszę nocną, powalone drzewo i libacja za garażami. Interwencje straży miejskiej