Strona główna Artykuł sponsorowany Piknik firmowy jako świetna propozycja na imprezę integracyjną

Piknik firmowy jako świetna propozycja na imprezę integracyjną

0

Okres letni to świetny moment do organizacji imprez na świeżym powietrzu. Sprzyjają temu luźniejsze obostrzenia związane z sytuacją pandemiczną. Tymczasowe lockdowny, restrykcyjne przepisy sanitarne, ograniczenie spotkań towarzyskim mają negatywny wpływ na nastrój pracowników, jak również ich zdrowie psychiczne.

W życiu, obok samej pracy, rekreacja i zabawa jak też spotkania z innymi ludźmi są bardzo ważne, dla zachowania równowagi. Wiele firm działało przez ostatni czas w trybie zdalnym lub hybrydowym. To z kolei mogło mieć wpływ na osłabienie relacji pomiędzy współpracownikami. Spotkania integracyjne, na których można się wyluzować, porozmawiać na różne tematy i świetnie się bawić, to doskonały sposób na stworzenie odpowiedniej atmosfery, która przełoży się na pozytywne relacje pomiędzy poszczególnymi pracownikami.

Duża ilość słońca, pyszne przekąski i zabawy
Lato można śmiało określić jako biesiadny, bardzo przyjemny okres w roku. Duża ilość imprez, grille ze znajomymi, czy wakacyjne wyjazdy pozwalają się zrelaksować, jak również zapomnieć u trudach dnia codziennego. Pracodawca powinien o tym pamiętać. Musi mieć także na uwadze, iż to, na ile efektywni są pracownicy, wynika także z ich nastroju. Doskonałym sposobem na jego poprawę jest piknik firmowy. Na tego rodzaju imprezę mogą przyjść całe rodziny. W ten sposób pracodawca wyraża troskę o swoich pracowników. Jednak na podstawie badań psychologicznych stwierdzono, że istotnym elementem rozwoju firmy, czy budowania pozytywnych relacji na każdym szczeblu, jest odpowiednie podejście do tego tematu. Tak na prawdę nie istnieje duża różnica pomiędzy potrzebami poszczególnych członków rodziny, a pracowników, którzy na co dzień obracają się w swoim środowisku firmowym. Ważne jest dla nich, by poczuli się docenieni, jak również ważni. Istotna jest także płynna komunikacja. Eventy plenerowe dla firm to możliwość nawiązania głębszych relacji.

W jaki sposób zorganizować piknik dla firm?
Tego typu przedsięwzięcia wymagają odpowiedniej przestrzeni, jak też organizacji stanowisk z zabawami, czy przekąskami. Świetnie sprawdzają się imprezy tematyczne, utrzymane w konkretnym klimacie. Firmowa impreza plenerowa to wydarzenie, które warto pozostawić specjalistom. Posiadają bogate doświadczenie w tego typu spotkaniach integracyjnych. Perfekcyjna organizacja pikników firmowych jest ważna. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, świetnie orientują się na rynku, jak również potrzebach klientów. Prowadzą także owocną współpracę z firmami, które działają w sektorze rozrywkowym, czy gastronomicznym. Dzięki temu, jako zleceniodawca, zamiast brać na siebie dodatkowego obowiązki, wykraczające poza sferę zawodową, może skupić się na pracy zawodowej, jak również cieszyć się atrakcjami, jakie przygotuje firma zajmująca się eventem. Przyjmuje się, że tego typu imprezy powinno się organizować średnio 1 – 2 razy do roku. Tego typu spotkania przekładają się na zaangażowanie pracowników jak i motywację do działania.

/Artykuł sponsorowany/