Strona główna 112 Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera

Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera

0

Apele nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego czy opisywanie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym na niektórych nie robi wrażenia. Tylko wczoraj świdniccy policjanci odebrali te dokumenty kolejnym dwóm kierującym.

Do zatrzymania kierujących doszło 15 lipca na terenie gminy Żarów. – Pierwszy amator szybkiej jazdy został zatrzymany przed południem. Kierujący samochodem osobowym marki Mazda 46-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się z prędkością 94 km/h w terenie zabudowany, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Kilka minut później mundurowi zatrzymali kolejnego kierującego, który również znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. – 39-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Ford poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 98 km/h i przekroczył dozwolony limit o 58 km/h – wylicza Ząbek.

Kierowcy stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, na miejscu otrzymali także wysokie mandaty, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKredyt konsolidacyjny- na czym polega?
Następny artykułPiknik firmowy jako świetna propozycja na imprezę integracyjną