Strona główna Artykuł sponsorowany Kredyt konsolidacyjny- na czym polega?

Kredyt konsolidacyjny- na czym polega?

0

Kto z nas nie posiada żadnych finansowych zobowiązań? Mało jest takich osób. Zdecydowana większość z nas na jakimś etapie życia zaciągnęła jakiś kredyt. jeśli jest to pojedyncze zobowiązanie, sprawa jest prosta. Jeśli jednak chodzi tu o kilka odrębnych zobowiązań, dotrzymanie wszystkich terminów jest bardzo trudne i kłopotliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas konsolidacja kredytu. Na czym polega ten proces i czy jest opłacalny? Tego dowiesz się z artykułu.

Konsolidacja kredytu – czym jest?
Konsolidacja kredytu umożliwi zmniejszenie wysokości miesięcznych zobowiązań. Co to oznacza w praktyce? Kredyt konsolidacyjny jest usługą, polegającą na połączeniu kilku osobnych kredytów w jeden. Jakie jest zastosowanie kredytu konsolidacyjnego? Chodzi tutaj przede wszystkim o wygodę klienta. Zamiast pamiętać o kilku kredytach o często zupełnie różnych terminach spłaty, wystarczy pamiętać o jednej racie, skupiającej w sobie wszystkie mniejsze raty.

Kredyt konsolidacyjny- czy to się opłaca?
Konsolidacja kredytów jest wyjątkowo popularna w przypadku osób, które zaciągały duże kredyty na budowę czy zakup domu, jego remont. Można więc zastanawiać się, czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? Oczywiście, że tak! Najtańszy kredyt konsolidacyjny pozwala nie tylko na sporą wygodę, ale przede wszystkim na korzyści finansowe. Często jest tak, że rata kredytu po konsolidacji, a więc suma tych wszystkich pojedynczych rat jest niższa, niż suma poszczególnych rat płaconych osobno. Mówiąc prosto, chodzi przede wszystkim o to, że konsolidacja bardzo często umożliwia skorzystanie z korzystnych promocji i zniżek.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny- jak to działa?
Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest połączeniem kilku kredytów w jeden. W praktyce oznacza to, że dla kilku różnych kredytów i pożyczek ustalone zostanie zupełnie nowe oprocentowanie. Może się okazać, że jest to rozwiązanie korzystne, szczególnie, jeśli kredyty były zaciągane podczas obowiązywania wysokich stóp procentowych. Przy okazji konsolidacji kredytów istnieje szansa na wynegocjowanie niższego oprocentowania. Nie ma znaczenia, czy jest to kredyt samochodowy, kredyt na realizację jakiegoś marzenia, czy może duży kredyt hipoteczny, konsolidacja zawsze jest dużym ułatwieniem i poprawą komfortu klienta.

Kredyt gotówkowy- o czym pamiętać?
Najlepszy kredyt konsolidacyjny to ten, którego oprocentowanie jest najniższe. To właśnie od wartości tego oprocentowania zależy, ile wynosić będzie rata kredytu konsolidacyjnego. Pamiętaj o tym, że aby moc w ogóle zaciągnąć jakikolwiek kredyt, a tym bardziej duży kredyt hipoteczny, zdolność kredytowa musi na to pozwalać. Kredyty gotówkowe mają to do siebie, że zanim bank zdecyduje się na ich udzielenie, musi dokładnie sprawdzić, czy będziemy w stanie te zobowiązania spłacać. Zdolność kredytową można wstępnie obliczyć się w jednym z wielu kalkulatorów kredytu hipotecznego. Zawsze, przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu warto skorzystać z rankingu kredytów konsolidacyjnych. Pozwalają one na wybór naprawdę najlepszej i najkorzystniejszej oferty kredytowej.

Warto skorzystać np. z Direct Money– serwisu, w którym znajdziesz wiele ciekawych informacji na temat bankowości i finansów. Znajdziesz tam nie tylko rankingi kredytów, ale także ciekawe artykuły z zakresu prawa, finansów czy bankowości.

Konsolidacja kredytu hipotecznego kojarzy nam się ze skomplikowanym procesem, w rzeczywistości jednak całe zadanie ogranicza się jedynie do wyboru odpowiedniej oferty.

/Artykuł sponsorowany/