Strona główna 112 Ptaki zakłócające ciszę nocną, powalone drzewo i libacja za garażami. Interwencje straży...

Ptaki zakłócające ciszę nocną, powalone drzewo i libacja za garażami. Interwencje straży miejskiej

1

Od 9 do 15 lipca funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 179 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Akcja usuwania powalonego drzewa, które piętrzyło wodę w Bystrzycy (fot. OSP Świdnica)

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

11 lipca 2021 roku o godz. 19.09 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące grupy mężczyzn siedzących przed jednym ze sklepów przy ulicy Wodnej. Osoby te spożywały alkohol i używały słów wulgarnych. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejscu ukarano dwie osoby.

12 lipca 2021 roku o godz. 18.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn leżących przy fontannie na ulicy Łukowej. Skierowany na miejsce patrol zastał dwóch bezdomnych, doskonale znanych z wcześniejszych podobnych interwencji. W obu przypadkach sprawy zostaną skierowane do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

12 lipca 2021 roku o godz. 20.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny, który siedział na skwerze przy ulicy Grodzkiej i nie mógł samodzielnie wrócić do domu. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Osoba ta cierpiąca na schorzenie nóg przeliczyła swoje możliwości i nie mogła samodzielnie się poruszać. Do sytuacji tej przyczyniły się też panujące upały. Strażnicy przewieźli starszego pana do miejsca zamieszkania przekazali pod opiekę rodziny.

13 lipca 2021 roku o godz. 9.18 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej za garażami przy ulicy Wrocławskiej. Skierowani na miejsce strażnicy zakończyli imprezę karząc miłośników trunków mandatami karnymi.

13 lipca 2021 roku o godz. 20.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który leżał na chodniku w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Osoba ta zanieczyściła teren wokół siebie. Mężczyzna ten został osadzony do wytrzeźwienia a w dniu następnym ukarany mandatem karnym.

14 lipca 2021 roku o godz. 15.40 patrol straży miejskiej patrolując rejon koryta Bystrzycy, zauważył przy moście (ul.Westerplatte) duży konar drzewa, który wpadł do rzeki i powodował spiętrzenie wody. Na miejsce wezwano straż pożarną, która usunęła złamane drzewo likwidując zagrożenie. Informację o zaistniałej sytuacji przekazano do zarządcy terenu.

14 lipca 2021 roku o godz. 22.02 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ulicy Zamenhofa dotyczące zakłócania ciszy nocnej. Mężczyzna twierdził, że od trzech dni na drzewach w pobliżu jego budynku przesiaduje duża ilość ptaków, które zakłócają cisze nocną głośno ćwierkając. Niestety w tym przypadku strażnicy nie byli w stanie rozwiązać tego problemu.

15 lipca 2021 roku o godz. 22.29 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące młodego mężczyzny spożywającego alkohol w Rynku. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Jeszcze przed przybyciem strażników mężczyzna załatwił swoje potrzeby fizjologiczne bezpośredni na ulicy Kotlarskiej. Młodzieniec szybko przekonał się, że takie zachowanie drogo kosztuje. Został on ukarany dwoma mandatami karnymi na łączna kwotę 600 zł.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułJak doszło do tragicznego wypadku na ulicy Sybiraków? Prokuratura prowadzi śledztwo
Następny artykułBudynek dawnego młyna popada w coraz większą ruinę. Czy jest szansa na jego odrestaurowanie? [FOTO]