Strona główna 0_Slider Ten bus długo już nie pojeździ. Trwa zbiórka na nowe auto dla...

Ten bus długo już nie pojeździ. Trwa zbiórka na nowe auto dla ciężko chorych dzieci

1

Blisko 30 lat temu rodzice wywalczyli dla swoich bardzo ciężko chorych dzieci ośrodek, w którym mają zajęcia rehabilitacyjne, opiekuńcze i uczą się świata, na ile to możliwe. Tęczowy Świat, bo tak nazywa się świdnicki Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, stanął przed wyzwaniem. Konieczna jest wymiana wysłużonego busa, który przywozi dzieci i młodzież na zajęcia.

Obecny bus jest mocno wyeksploatowany

Podopieczni ośrodka, prowadzonego przez koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, to dzieci i młodzież z licznymi niepełnosprawnościami: ruchową, wzrokową, słuchową, intelektualną. Tęczowy Świat jest ich szansą na poprawę jakości życia, a dla rodziców – na wytchnienie od niekończącej się opieki. Do mieszczącej się przy ul. Kozara-Słobódzkiego placówki podopieczni są dowożeni przez 5 dni w tygodniu. Obecny bus jest już wyeksploatowany i jego naprawy są coraz kosztowniejsze i zakup nowego pojazdu, dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, stał się koniecznością.

Stowarzyszenie szuka możliwości pozyskania dotacji, ale przede wszystkim liczy na wsparcie darczyńców. Zakup busa można wesprzeć, wpłacając datki na zrzutka.pl, lub biorąc udział w Tęczowym Kiermaszu na portalu społecznościowym.

Każda podarowana złotówka spowoduje, że każdy nasz wychowanek będzie mógł uczestniczyć w rehabilitacji oraz zajęciach. Z góry serdecznie dziękujemy za okazane zainteresowanie i pomoc – podkreślają członkowie stowarzyszenia.

/opr. asz/

Poprzedni artykułSamodzielny montaż paneli fotowoltaicznych – czy to zawsze dobry pomysł?
Następny artykułZachęcają do wymiany pieców. Wkrótce początek naboru wniosków o gminną dotację