Strona główna 0_Slider Głodziła psa, została zwolniona z pracy. Firma wydała oficjalne oświadczenie

Głodziła psa, została zwolniona z pracy. Firma wydała oficjalne oświadczenie

9

Zajmująca się recyklingiem firma z Pastuchowa wydała oficjalne oświadczenie o zwolnieniu z pracy kobiety, która głodziła swojego psa. Decyzja została oficjalnie opublikowana na fb Przedsiębiorstwa Recyklingu Odpadów i Przetwarzania.

Fot. DIOZ

Przypomnijmy, wczoraj inspektorzy DIOZ z posesji w Pastuchowie odebrali psa w typie owczarka niemieckiego. Tołdi był przywiązany do budy zbyt krótkim łańcuchem, najprawdopodobniej przez długi czas był głodzony. Ważył zaledwie 12 kilogramów. Po ostrzyżeniu sierści okazało się, że to szkielet zwierzęcia. “Szkielet całkowicie pozbawiony tłuszczu, który starają się utrzymać częściowo strawione przez sam organizm mięśnie. Kim trzeba być, by widząc stojącego na łańcuchu psa ze swojego kuchennego okna, nie dać mu jeść?” – opisują inspektorzy DIOZ-u na swoim fanepage’u i potwierdzają podaną wczoraj informację, ze przeciwko właścicielom psa złożą zawiadomienie do prokuratury.

https://www.facebook.com/watch?v=960279758116592

Zdecydowane kroki podjęła firma, która zatrudniała właścicielkę głodzonego psa:

“Oficjalne oświadczenie firmy Przedsiębiorstwo Recyklingu Odpadów i Przetwarzania w sprawie interwencji Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt w Pastuchowie z dnia 25.05.2021:

Szanowni Państwo,
jako firma odpowiedzialna społecznie i troszcząca się o los zwierząt, chcielibyśmy poinformować, że pani, której 25.05.2021 odebrano z posesji psa Tołdiego, od dziś nie jest już naszą pracownicą. Stanowczo odcinamy się od jej działań, nie pochwalamy ich, a wręcz potępiamy takie traktowanie naszych braci mniejszych. Zarząd spółki wymaga, by jej pracownicy mieli wysokie standardy etyczne, ponieważ tylko tak da się budować dobry, odpowiedzialny biznes.
Pozostajemy w kontakcie z Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, zdecydowaliśmy się też pomóc w sfinansowaniu leczenia psa Tołdiego. Nie będziemy podawać żadnych szczegółów czy kwot, ponieważ pomaganie nie jest kwestią PR-u i wizerunku, a kwestią naszego DNA i zasad, jakimi kierujemy się w pracy i poza nią. Dziękujemy za każdy sygnał z Państwa strony i zachęcamy wszystkich naszych Przyjaciół i Sympatyków do pomocy zwierzętom, a przede wszystkim reagowania, gdy widzą ich krzywdę. Informujemy, że jest to ostatnie nasze oświadczenie w tej sprawie.
Z poważaniem,
Zarząd i pracownicy
Przedsiębiorstwa Recyklingu Odpadów i Przetwarzania.”