Strona główna 0_Slider Bez kolejnego wsparcia Alan nie ma szans na operację

Bez kolejnego wsparcia Alan nie ma szans na operację

0

Dzięki wsparciu wielu osób 11-letni Alanek Oleksyk ze Strzegomia mógł przejść operację, która zwiększyła szansę na samodzielne chodzenie. Chłopiec musi w lipcu wrócić do niemieckiej kliniki. Poprzedni zabieg pochłonął wszystkie zebrane pieniądze, potrzebne jest kolejne wsparcie.

Alan Oleksyk ze Strzegomia jest dzielnym, wytrwałym i bardzo pogodnym chłopcem, pomimo tego, że tuż po urodzeniu zmagał się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem, które spowodowały niedowład kończyn dolnych oraz problemy z widzeniem.

Gdy udało opanować się problemy z kręgosłupem i wodogłowiem, czekała nas kolejna walka – o to, by nasz synek chodził – mówią rodzice chłopca. Dzięki ich uporowi i wielkim sercom darczyńców, Alan trafił do kliniki ortopedycznej w niemieckim Aschau, w której przeszedł dwie operacje kolan i stóp. Druga z operacji, przeprowadzona na początku marca, przebiegła bez żadnych komplikacji. – Dzieci skazane na balkonik, na wózek, po leczeniu w Aschau stawiają pierwsze kroki i normalnie chodzą! Jesteśmy niezmierni wdzięczni każdemu, kto wsparł naszą dotychczasową walkę, bo tylko dzięki Wam mogliśmy rozpocząć leczenie w Aschau. Alan jest już po serii operacji. Efekty są niesamowite. Nóżka synka, kiedyś zdeformowana i wygięta, w końcu jest piękna, prosta i kształtna. Alan może ruszać stopą! Synek nosi specjalne ortezy i jest nieustannie rehabilitowany, zarówno w Niemczech, jak i w Polsce – opisuje rodzina chłopca.

W lipcu Alan musi wrócić do kliniki na wyjęcie płytek z kolana oraz kolejną operację stopy. Rodziców nie stać na kontynuowanie leczenia, a bez niego dotychczasowa praca może zostać zaprzepaszczona. Potrzebne jest około 25 tysięcy złotych.

Datki na rzecz Alanka można też przekazywać:

  • za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl,
  • dokonując wpłaty na subkonto fundacji, której podopiecznym jest chłopiec.
    Odbiorca: Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
    Alior Bank S.A., nr rachunku:
    42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
    Tytułem: 11500 Oleksyk Alan Dawid darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

/opr. asz/

Poprzedni artykułSzczyrk – gdzie dobrze zjeść?
Następny artykułBardzo cenny triumf świdnickich piłkarek