Strona główna Sport Piłka nożna Bardzo cenny triumf świdnickich piłkarek

Bardzo cenny triumf świdnickich piłkarek

0

Kolejny zwycięski mecz zanotowały seniorki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica. Po zeszłotygodniowym, bardzo przekonującej wygranej z MUKS-em Kostrzyn nad Odrą (6:0), tym razem polonistki udały się do Opola. W niedzielne popołudnie rywalizowały o bardzo ważne punkty z miejscową drużyną Unii, która w ligowej tabeli znajdowała się jedno „oczko” wyżej.

Od początku nasze zawodniczki przejęły inicjatywę na boisku, ale kompletnie nie miały pomysłu na sforsowanie defensywy rywalek. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisała się Julia Migacz. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać, bo chwilę później na 2:0 podwyższyła Julia Morąg. To pozwoliło na spokojniejszą grę w naszym wykonaniu. Kolejną składną akcję wykończyła po raz kolejny Julia Migacz i wynik brzmiał już 3:0. Pod koniec meczu rywalki strzeliły gola po rzucie karnym. W samej końcówce doskonałe okazję do podwyższenia wyniku miały jeszcze Monika Garbacz i Amelia Patyk, ale zabrakło trochę zimnej krwi i szczęścia w polu karnym Unii. – Cieszę się, że w drugiej połowie udało nam się po pewnych korektach taktycznych uporządkować grę, co zaowocowało zdobytymi bramkami i zdobyciem bardzo ważnych punktów – komentuje trener drużyny, Bartosz Kulig.

Skład: Lidia Maciejewska – Karolina Kusiak, Ewa Klasa, Monika Garbacz – Wiktoria Szymańska, Joanna Furmaniuk, Julia Amarowicz, Maja Sakowska – Julia Migacz, Kamila Kosior – Julia Morąg oraz Alicja Antoszczak, Natalia Marszałek, Daryna Datsenko, Dominika Gołębiewska, Amelia Patyk.