Strona główna Artykuł sponsorowany Szczyrk – gdzie dobrze zjeść?

Szczyrk – gdzie dobrze zjeść?

0

Szczyrk jest jedną z tych miejscowości górskich, które kojarzą się przede wszystkim z górską turystyką pieszą i rowerową oraz, w okresie zimowym, z narciarstwem zjazdowym i skiturowym. Miłośnicy skoków narciarskich Szczyrk kojarzą również z zawodami ogólnokrajowym i międzynarodowymi rozgrywanymi na terenie kompleksu skoczni narciarskich Skalite.

Lokale gastronomiczne w Szczyrku
Coraz więcej jednak osób kojarzy Szczyrk także i z turystyką gastronomiczną. Trend ten wynika przede wszystkim z faktu, iż wraz z rozwojem oferty rozrywkowej, w Szczyrku zaczęła rozwijać się również oferta noclegowa, a w konsekwencji także i oferta gastronomiczna. Aktualnie jest to jedno z miejsc, w których można zjeść zarówno potrawy charakterystyczne dla regionu, jak i kuchnię śląską, polską i zagraniczną.

W Szczyrku funkcjonują zarówno lokale gastronomiczne popularnie określane mianem fast foodów, jak i restauracje, kawiarnie, pierogarnie, kebabownie, pizzerie, lodziarnie i wiele innych. Oferta gastronomiczna Szczyrku jest tak obszerna, że praktycznie nie istnieje szansa na to, aby w którymś lokalu nie móc zjeść tego, na co się ma właśnie ochotę.

Aby przekonać się o tym wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „restauracja szczyrk” lub „jedzenie szczyrk”. Na liście wyników wyszukiwania pojawi się spora liczba stron internetowych lokali gastronomicznych ze Szczyrku, a nań dobrze opisane menu.

Turyści gastronomiczni oraz mieszkańcy Beskidu Śląskiego poproszeni o rekomendację lokali gastronomicznych, w zależności od ich oferty, wskazują najczęściej:

  • restaurację Sun’Snow,
  • pizzerię & grill bar Grill Bike Bar,
  • kawiarnię widokową Bar 6. Piętro.

Restauracja Sun’Snow
Restauracja Sun’Snow to lokal położony w centrum Szczyrku, przy ulicy Myśliwskiej 11. To miejsce, które oczarowuje gości nie tylko fantastycznymi daniami w idealnie skrojonym menu, ale poziomem obsługi kelnerskiej i barmańskiej, bogatą kartą win i napoi, hybrydowym wystrojem oraz zmianą aranżacji lokalu i jego oferty w zależności od pory roku.

Tym, co również wyróżnia restaurację Sun’Snow na tle innych lokalnych lokali gastronomicznych, to możliwość zamawiania potraw na miejscu, z dowozem i na wynos, oferta cateringowa (szczególną furorę robi menu wielkanocne i menu bożonarodzeniowe) oraz koncerty na żywo i imprezy organizowane w restauracji, w specjalnie wydzielonej strefie tanecznej.

Pizzeria i grill bar Grill Bike Bar
Jeżeli mamy ochotę na pizzę w Szczyrku, to z pewnością wpiszemy w wyszukiwarkę „pizza szczyrk”. To dobry kierunek. Spośród listy, która zostanie nam zaprezentowano, warto wybrać lokal, który szczególnie wyróżnia się na tle innych w całym Beskidzie Śląskim – czyli Grill Bike Bar.

Grill Bike Bar mieści się w pobliżu dawnego obiektu Orle Gniazdo (aktualnie Mercure Szczyrk Resort). Na ogromnym, ogrodzonym terenie zielonym znajdują się dwie pojemne drewniane wiaty i wiele mniejszych, krzesła i stoliki, leżaki, basen z podgrzewaną wodą i ratownikiem, automaty do gier, piaskownica ze zjeżdżalnią, dmuchany zamek, szachy ogrodowe, wypożyczalnia rowerów elektrycznych i górskich i wiele innych atrakcji. Oczywiście największą z nich jest pizza i dania prosto z grilla. Grill Bike Bar bowiem słynie z najlepszej pizzy, karkówki i steków w Szczyrku. Od niedawna działa tu również wędzarnia, z której można zamawiać świeżo uwędzone własne wyroby.

Kawiarnia widokowa Bar 6. Piętro
Miejscem, które cieszy się ogromną popularnością jest również kawiarnia widokowa Bar 6. Piętro. Jest to lokal, który mieści się w dawnym Orlim Gnieździe, na wysokości 660 m n.p.m. Poza pyszną kawą i własnymi wypiekami serwuje niepowtarzalny widok na panoramę górskich szczytów.

Obiekt jest aktualnie w trakcie remontu, a jego zakończenie zaplanowane jest na 2023 rok. Warto więc śledzić informacje prasowe oraz wpisy na stronie internetowej lokalu, aby nie przegapić jego ponownego otwarcia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZmiana terminu biegu „Tropem Wilczym”
Następny artykułBez kolejnego wsparcia Alan nie ma szans na operację