Strona główna Wydarzenia Świdnica Zmiana terminu biegu „Tropem Wilczym”

Zmiana terminu biegu „Tropem Wilczym”

0

Przez sześć ostatnich lat w Świdnicy organizowany był Bieg Tropem Wilczym, polskich żołnierzy z podziemia antykomunistycznego. Obecna sytuacja epidemiczna w kraju oraz obowiązujące obostrzenia ponownie wymusiły zmianę terminu biegu.

Oświadczenie Tadeusza Grabowskiego, prezesa Świdnickiego Stowarzyszenia Patriotycznego:

W dniu 30 kwietnia 2021 roku informowałem Państwa, że mając nadzieje na poprawę sytuacji epidemicznej, przygotowujemy się do organizacji biegu poświęconego pamięci o Żołnierzach Niezłomnych „Tropem Wilczym” w naszym mieście w dniu 16 maja.  Niestety, sytuacja związana z pandemią jest nadal trudna. Wirus nie daje za wygraną i zmusza nas do reagowania na pojawiające się doniesienia.

Z wiadomości jakie główny organizator Fundacja Wolność i Demokracja otrzymała wynika, że: 1) z organizacji biegu w terminie majowym musiało zrezygnować wielu inicjatorów biegów dużych i średnich, 2) część organizatorów nie otrzymała zgody na wynajem obiektów, 3) jeśli organizatorami były szkoły – zdalne nauczanie przeszkodziło w realizacji projektu, 4) część biegaczy wystąpiła z prośbą aby nie łączyć realizacji biegu z okresem szczepień.

W związku z powyższym, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo uczestników biegu oraz w oparciu o wymogi sytuacji epidemicznej, termin biegu przesuwamy na 14 sierpnia 2021 roku.

Rozważaliśmy różne opcje nowego terminu. Uznaliśmy wspólnie, że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie biegu Tropem Wilczym z wydarzeniem tematycznie bliskim, angażując lokalne środowiska. 15 sierpnia jest takim dniem. W Świdnicy bieg 14 sierpnia będzie elementem obchodów Święta Wojska Polskiego jakie planuje zorganizować Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne. Święto Niezłomnych jest świętem polskiego wojska, bohaterów noszących polski mundur a połączenie świętowania dwóch wydarzeń, daje szansę na piękne podkreślenie ofiary bohaterów walczących o wolną Polskę. Dla wielu z Państwa połączenie biegu ze świętem Maryjnym jakie mamy 15 sierpnia będzie też okazją do podkreślenia znaczenia Maryi jako wybranej przez Niezłomnych patronki ich cnót, wielu z nich nosiło zawsze przy sobie właśnie Maryjne ryngrafy.

Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość i zapraszamy na bieg „Tropem Wilczym” w Świdnicy w dniu 14 sierpnia 2021 roku. Szczegółowe informacje dotyczące tak biegu jak i uroczystości związanych ze Świętem Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia 2021 roku przekażemy Państwu w terminie późniejszym.

/opr. mn/

Poprzedni artykuł200 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku. Jaka sytuacja w kraju i powiecie świdnickim?
Następny artykułSzczyrk – gdzie dobrze zjeść?