Strona główna 0_Slider 30-latek obmacywał nastolatki w sklepie. Mężczyzna trafił do aresztu

30-latek obmacywał nastolatki w sklepie. Mężczyzna trafił do aresztu

9

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany 30-letni mieszkaniec Świdnicy, który kilka dni temu w sklepie na Osiedlu Młodych napastował dwie nastolatki. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zajścia z udziałem 30-letniego mężczyzny doszło 24 maja w jednym ze sklepów na świdnickim Osiedlu Młodych. – 30-latek podszedł do dwóch dziewczyn w wieku 14 i 15 lat, którym zastąpił drogę i przyparł je do skrzynek wypełnionych pustymi butelkami, uniemożliwiając im odejście, po czym stosując siłę zaczął dotykać pokrzywdzoną 15-latkę w miejscach intymnych – mówi Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Starszej z dziewczyn udało się uwolnić i o całej sytuacji powiadomiła swoich rodziców, którzy wezwali policję.

Policjantom udało się ustalić i zatrzymać sprawcę, którym okazał się 30-letni Wojciech M. Jak wskazuje prokurator Rusin, mężczyzna jest znany organom ścigania i w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa m.in. przeciwko mieniu i zdrowiu. W chwili popełnienia czyny był on pijany – miał 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Prokurator przedstawił tej osobie zarzut, że 24 maja dopuścił się wobec 15-letniej dziewczyny tzw. innej czynności seksualnej przy użyciu przemocy. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do tego czynu. W oparciu o zebrane dowody skierowaliśmy do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie – dodaje Rusin. 27 maja decyzją sądu Wojciech M. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

30-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

/mn/