Strona główna 0_Slider Przegrany rollercoaster w meczu ŚKPR-u

Przegrany rollercoaster w meczu ŚKPR-u [FOTO]

0

Zwroty akcji i wielkie emocje w meczu ŚKPR-u. Mimo, że świdniccy piłkarze ręczni ostatecznie przegrali 27:31 z Zewem Świebodzin to nie można im odmówić ducha walki. Tym bardziej, że przebieg meczu to był prawdziwy rollercoaster.

Świdniczanie w 22. kolejce II ligi zmierzyli się z zespołem Zew Świebodzin. Ten mecz na pewno zapadanie w pamięć każdemu Szaremu Wilkowi. Od pierwszych minut było wiadomo, że nie będzie to łatwe spotkanie dla miejscowych, którzy zawody rozpoczęli od czterobramkowej straty. Później było już tylko lepiej. ŚKPR grał dojrzale w defensywie, której filarem był bramkarz – Rafał Wiszmniowski i nie gorzej spisywał się w ataku. Rezultatem takiej gry było nie tylko odrobienie strat do rywala, ale także wypracowania znaczącej przewagi. W 19. minucie świdniczanie prowadzili 12:6 i nic nie zwiastowało tego, że to prowadzenie mogą stracić. Zapas punktowy udało się utrzymywać do końca pierwszej części gry i na przerwę Szare Wilki schodziły z wynikiem 17:12.

Po zmianie stron coś się jednak zacięło. Dobrze naoliwiona lokomotywa ŚKPR-u jakby się zatarła i zaczęła popełniać błąd za błędem. Nie można jednak przy tym nie wspomnieć o tym, że w drugiej połowie znacznie lepiej grali goście. Drużyna ze Świebodzina przejęła inicjatywę, a skuteczna gra w ofensywie zaowocowała odrobieniem strat i przejęciem kontroli nad meczem. W końcówce gospodarze walczyli, ale na niewiele się to zdało i ostatecznie to goście wygrali 31:27 – utrzymując czterobramkową przewagę z pierwszych minut meczu. Dodatkowo najlepszym graczem całego spotkania został wybrany kołowy Zewu – Jakub Cenina.

Po przegranej z wiceliderem ŚKPR spadł na czwartą pozycję w lidze. Wyprzedziła go Trójka Nowa Sól. Należy jednak przy tym pamiętać tym, że zespół z Nowej Soli ma jeden mecz rozegrany więcej. Do zapewnienia sobie trzeciej pozycji w lidze, bez oglądania się na rywali, świdniczanom potrzebne są zwycięstwa we wszystkich czterech, ostatnich meczach. Za tydzień będzie to wyjazdowy pojedynek ze Spartakusem Buk.

ŚKPR Świdnica – Zew Świebodzin 27:31 (17:12)

Przebieg meczu: 5 0:3, 10 5:4, 15 10:6, 20 12:7, 25 15:10, 30 17:12, 35 18:15, 40 19:18, 45 20:22, 50 21:25, 55 23:28, 60 27:31

ŚKPR: Wiszniowski, Jabłoński – Redko 5, Chmiel 4, Etel 4, Wojtala 4, Starosta 3, K. Stadnik 3, Wołodkiewicz 1, Jankowski 1, Jaroszewicz 1, Pęczar 1, Rzepecki

Kary: ŚKPR 14 minut, Zew 12 minut

Karne: ŚKPR 2/1, Zew 5/3

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułTak czy nie dla burmistrza? Data referendum w Świebodzicach wyznaczona