Strona główna 0_Slider Lekarze, nauczyciele, policjanci. Kiedy szczepienia dla pracowników handlu

Lekarze, nauczyciele, policjanci. Kiedy szczepienia dla pracowników handlu

0

Do dzisiaj w Polsce przeciwko Covid-19 zostało zaszczepionych ponad 5 milionów osób, w tym 1,8 miliona dwiema dawkami. Najwcześniej z możliwości skorzystali pracownicy ochrony zdrowia, w tej chwili szczepieni są nauczyciele, seniorzy powyżej 60 roku życia i osoby z chorobami onkologicznymi. Kiedy przyjdzie czas na kasjerów i kasjerki oraz pozostałych pracowników placówek handlowych?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, związanych z zasadami szczepienia poszczególnych grup, jest to, dotyczące osób zatrudnionych w handlu. To właśnie tu obsługa kas i ekspedienci narażeni są na stały kontakt z tysiącami klientów. Czy zostaną jako grupa zawodowa uwzględnieni w harmonogramie szczepień?

Jest bardzo wiele grup społecznych, które oczekiwałyby szczepienia w pierwszej kolejności. To są wszystko bardzo trudne decyzje. Podobnie jak pacjenci, którzy są chorzy na choroby przewlekłe – no nie wszyscy zostali uwzględnieni w tej pierwszej kolejności. My podejmując jako rząd te decyzje, kierujemy się wytycznymi i rekomendacjami ekspertów oraz lekarzy. Przede wszystkich tych, którzy są w Radzie Medycznej przy premierze Mateusz Morawieckim. Teraz, w drugim kwartale szczepienia znacząco przyspieszą. Mam nadzieję, że wszyscy Polacy, którzy będą wyrażali taką ochotę, wkrótce będą mogli się zaszczepić – opowiedział goszczący dzisiaj w Świdnicy rządowy koordynator szczepień przeciwko Covid-19 Michał Dworczyk.

/asz/