Kilkanaście tabliczek opisujących rzeźby ustawione na Alei Rzeźb w Strzegomiu zostało zerwanych. Zdewastowane elementy zostaną odnowione i powrócą na swoje pierwotne miejsce.

– Po raz kolejny doszło do aktu wandalizmu na Alei Rzeźb w Strzegomiu. Zerwano 12 tabliczek opisujących rzeźby. Tabliczki zostały zabezpieczone i oddane do konserwacji. Po zabezpieczeniu i odnowieniu powłoki zewnętrznej tabliczki zostaną ponownie zainstalowane – informuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.
/UM Strzegom, opr. mn/
![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)

![Proletaryat i Nocny Kochanek koncertowo zakończyli Święto Granitu Strzegomskiego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260615_Swieto_Granitu_Strzegomskiego-98-238x178.jpg)
![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



