Strona główna 0_Slider Tylko tydzień do kolejnej operacji. Zbiórka dla Alanka na ostatniej prostej!

Tylko tydzień do kolejnej operacji. Zbiórka dla Alanka na ostatniej prostej!

0

10-letni Alan Oleksyk ze Strzegomia w połowie stycznia dzięki wsparciu darczyńców mógł przejść pierwszą operację w niemieckim Aschau. Już wtedy było wiadomo, że będzie potrzebna kolejna. Jej termin został wyznaczony szybciej, niż rodzice się spodziewali. Alanek ma być operowany już 3 marca. Leczenie jest drogie, ale już niewiele brakuje. Zbiórka trwa!

– W trakcie ciąży myśleliśmy, że wszystko jest w porządku, że Alan urodzi się zupełnie zdrowy. Nikt nie przygotował nas na to, co miało się stać. Dopiero gdy Alan się urodził, lekarze przekazali nam informację, że synek ma rozszczep kręgosłupa. Wtedy pociemniało nam przed oczami. Rozszczep spowodował niedowład kończyn dolnych. Potem okazało się, że Alanek ma też wodogłowie. Zamiast pierwszych dni z synkiem w domu czekały nas długie miesiące w szpitalu. Alanek przeszedł pierwszą operację niedługo po narodzinach – opisują rodzice chłopca, który jest także dzieckiem bardzo słabo widzącym. Alan ma za sobą wiele zabiegów, w tym także nieudanych. Stracił możliwość chodzenia, ale nadzieję dają wybitne osiągnięcia lekarzy z niemieckiego Aschau. Niestety, operacje i leczenie jest płatne.

14 stycznia tego roku dzielny dziesięciolatek przeszedł operację kolan i lewej stopy. Wszystko wskazuje na to, że tym razem się udało. Chłopiec już się porusza, choć na razie bardzo ostrożnie. 3 marca chirurdzy mają zająć się prawą stopą, a zabieg będzie bardziej skomplikowany.

– Wiemy, że w końcu, po wielu latach rozpaczliwych poszukiwań specjalistów, jesteśmy w dobrym miejscu. Miejscu, w którym pomogą naszemu synkowi, w którym sprawią, że będzie chodził. Dziękujemy za wszystko i błagamy o dalszą pomoc w uzbieraniu środków na kolejną operację naszego synka – apelują Anna i Grzegorz Oleksykowie.

Datki można wpłacać:

– przez siepomaga.pl

– na subkonto fundacji, której podopiecznym jest chłopiec

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11500 Oleksyk Alan Dawid darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

/asz/

Poprzedni artykułO czym pamiętać podczas budowy domu?
Następny artykuł„Może zgodne z prawem, ale czy etyczne?” Przewodniczący Rady Miejskiej o dotacji dla fundacji męża wiceprzewodniczącej rady