Strona główna Artykuł sponsorowany O czym pamiętać podczas budowy domu?

O czym pamiętać podczas budowy domu?

0

Znaczna część Polaków marzy o tym, aby mieć dom bądź mieszkanie na własność. Czasami jednak ciężko zdecydować się na to, co zostało już wybudowane – w takich przypadkach z pomocą przychodzą projekty domów, które można zamówić u architektów. Takie projekty mają jedną ogromną zaletę: często są opatrzone wygenerowaną komputerowo grafiką, która pokazuje, jak będzie wyglądał dom, po tym, jak już zostanie postawiony. Ponadto, wiele architektów proponuje swoim klientom także projekty komercyjne, z katalogów. Takie projekty są równie ciekawe i interesujące, ale jednocześnie są też tańsze.

  1. Jakie kroki trzeba podjąć, gdy chce się mieć własny dom?
  2. Czy murłaty muszą znajdować się w każdym projekcie domu
  3. O czym pamiętać podczas budowy domu?
  4. Dlaczego warto mieszkać we własnym domu, a nie w mieszkaniu?

Jakie kroki trzeba podjąć, gdy chce się mieć własny dom?

Kupiłeś projekt willa parterowa, bądź inny projekt domku jednorodzinnego? Co dalej? Jakie kroki musisz podjąć, aby twoje marzenie o własnym domu mogło się spełnić? Przede wszystkim musisz nastawić się na cierpliwość. Po zakupie projektu, przyjdzie bowiem czas na zakup działki, na której twój dom stanie. Oczywiście, jeżeli już masz działkę, to możesz pominąć ten krok, ale jeżeli nie masz, to musisz się upewnić, że ta działka, którą chcesz nabyć jest własnością sprzedającego i ma własną księgę wieczystą. Ponadto, musisz także uzyskać decyzję o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu i musisz spełniać warunki tej decyzji. Ponadto musisz także uzyskać pozwolenie na budowę. I dopiero wtedy możesz zacząć budować.

Czy murłaty muszą znajdować się w każdym projekcie domu

Osoby nie mające dużego doświadczenia inwestycyjnego zauważają, że w wielu projektach domów zaznaczone na dachu są murłaty. Co to jest murłata? Murłata to nic innego, jak belka dachowa, która ułożona jest równomiernie na murze obiektu budowlanego. Jej zadaniem jest przenoszenie ciężaru dachu z więźby dachowej, na ściany. Nic więc dziwnego, że na większości projektów znajduje się ten element – jest praktycznie niezbędny, aby dom był bezpieczną i odporną budowlą. Murłata sprawia, że cała konstrukcja domu jest usztywniona i nadaje jej większą stabilność.

O czym pamiętać podczas budowy domu?

Jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać podczas budowy swojego wymarzonego domu. Jedną z najważniejszych z nich jest bez wątpienia budżet. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, aby ze wszystkim zmieścić się w zamierzonym budżecie, jednak warto mocno go brać pod uwagę, aby prace przy budowie czy wykończeniu domu nie trwały w nieskończoność. Warto także zatrudnić dobrą ekipę budowlaną. Odpowiedni specjaliści z dużym doświadczeniem znacznie szybciej postawią twój wymarzony dom, od osób wziętych po znajomości.

Dlaczego warto mieszkać we własnym domu, a nie w mieszkaniu?

Własne cztery kąty to marzenie praktycznie każdego. W Polsce popularne są zarówno mieszkania w blokach i kamienicach oraz domki jednorodzinne bądź postawione w zabudowie wielorodzinnej. Dlaczego domy wolnostojące są najlepszym pomysłem? Przede wszystkim dlatego, że są blisko zieleni i mają ogród. Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych mają więcej spokoju i swobody. Nie muszą obawiać się tego, że o 22 panuje już cisza nocna i nie boją się tego, że sąsiedzi będą się zachowywać głośno zarówno rano, jak i wieczorem. Ponadto dom to odpowiednie miejsce zarówno dla osób posiadających zwierzęta, jak i dla tych, którzy mają dzieci. Większa przestrzeń jest dodatkowo naprawdę bardzo wygodna.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSzukają sposobu na kombinatorów. Będą ważyć śmieci
Następny artykułTylko tydzień do kolejnej operacji. Zbiórka dla Alanka na ostatniej prostej!