Strona główna 0_Slider Sportowcy ruszają na pomoc chorej dziewczynce

Sportowcy ruszają na pomoc chorej dziewczynce

0

Sześć drużyn wystartuje w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej jaki w piątek, 26 lutego odbędzie się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Wszystko by pomóc 19-miesięcznej chorej dziewczynce ze Strzegomia, Amelce Gmyrek u której stwierdzono SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

Sportowe, charytatywne zmagania wystartują o godz. 17.00, a na starcie obok dwóch drużyn AKS-u Strzegom zaprezentują się ekipy Oldboys Strzegom, KS Damianowo, Zjednoczeni Gościsław i Unia Jaroszów. Wszystkie zebrane podczas turnieju środki zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia małej Amelki Gmyrek ze Strzegomia. – Jej życie trawi ogień choroby! Lek dla Amelki kosztuje fortunę, trwa wyścig z SMA. Gramy dla Amelki! – wyznają organizatorzy i uczestnicy Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej w Strzegomiu. Start turnieju w piątek, 26 lutego o godz. 17.00.

Amelka urodziła się w czerwcu ubiegłego roku. – Czekaliśmy na naszą pierwszą córeczkę z ogromną nadzieją i radością. Wdawało nam się, że nic nie zmąci tej wspaniałej chwili, że teraz nasze życie dopełni ta maleńka istotka, którą będziemy chronili przed wszystkim, co złe – opisują rodzice dziewczynki. – Lekarze zauważyli, że Amelka ma lekką asymetrię ciała, dlatego byliśmy od początku pod kontrolą neurologa. Lekarz zauważył też obniżone napięcie mięśniowe i rozpoczęliśmy rehabilitację.

Dziecko przeszło badania genetyczne, które nie pozostawiły wątpliwości. Amelka choruje na SMA, postępujący zanik mięśni prowadzi do śmierci. Ratunkiem jest produkowany w USA lek, który skutecznie powstrzymuje chorobę. Dawka kosztuje 9 milionów złotych.

Niestety, Amelka waży 10 kg a terapię można wykonać do momentu, gdy dziecko waży mniej niż 13,5 kg. Prosimy, wręcz błagamy, o każda złotówkę i chęć pomocy. Bez waszej pomocy nie damy rady i będziemy musieli patrzeć na cierpienie naszej malej córeczki! – apelują rodzice. Jak zaznaczają, mają oni nadzieję, że zbiórka i samo leczenie zakończy się sukcesem, jednak w najgorszym razie zebrane środki trafią na rehabilitację i zakup sprzętu dla Amelki. Na zakup leku, który zahamuje rozwój SMA i pozwoli dziewczynce żyć, potrzeba aż 9 milionów złotych.

Poprzedni artykułKilkanaście razy okradał sklepy. Trafił do aresztu po kolejnej próbie rabunku i zaatakowaniu ochroniarza
Następny artykułOszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uwaga na fałszywe maile