Strona główna 0_Slider Rozjeżdżone trawniki, rozjeżdżony teren rekreacyjny

Rozjeżdżone trawniki, rozjeżdżony teren rekreacyjny [FOTO]

9

Nie ma takiego miejsca w Świdnicy, w którym mieszkańcy mogliby narzekać na nadmiar parkingów. Samochodów przybywa i problem jest wszędzie. Czy to jednak wystarczające usprawiedliwienie dla niszczenia chodników i obszarów zielonych?

Na początku lutego 2021 roku zdjęcia rozjeżdżonych chodników oraz terenu zielonego przy ul. Ofiar Oświęcimskich nadesłała czytelniczka Swidnica24.pl. Wskazała, że samochody zaczęły jeździć po traktach dla pieszych i zatrzymywać się na trawniku po zamknięciu jednego z parkingów przy Szkole Podstawowej nr 2. Na pytania odpowiedział Edward Świątkowski, kierownik prewencji w świdnickiej straży miejskiej:  „W nawiązaniu do maila w sprawie zdewastowanego trawnika wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Ofiar Oświęcimskich informuję, iż sprawa ta jest nam znana. Z informacji uzyskanych od Pana Adama Guźla pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy wynika, że teren ten (własność Spółdzielni Mieszkaniowej) przewidziany jest do przebudowy infrastruktury komunikacyjnej. Przejazdy i parkowanie pojazdów w tym miejscu odbywa się za wiedzą i zgodą spółdzielni, w związku z powyższym nie były tam podejmowane interwencje.” Kiedy plan zostanie zrealizowany i czy obecne przyzwolenie na przejazd chodnikami nie zagraża pieszym, zapytaliśmy Spółdzielnię Mieszkaniową. Zarząd spółdzielni odpowiedział dzisiaj: „Z chwilą poprawy warunków pogodowych Spółdzielnia przystąpi do rekultywacji terenu uszkodzonego przez samochody mieszkańców.”. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji o planach zagospodarowania tego terenu pod parking.

Ludzie, prawdopodobnie pieczołowicie dbający o trawniki na swoich działkach, systematycznie, dokładnie i bezwzględnie niszczą łąkę, mimo że przy ulicy Prądzyńskiego, w odległości może 100 m od wejścia na działki, jest przynajmniej do 16.00 wiele wolnych miejsc parkingowych. Zresztą nawet jeżeli nie ma, to nie usprawiedliwia to takiej świadomej dewastacji przyrody. Temat jest znany Straży Miejskiej, ale nie wiadomo mi o jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie – napisał czytelnik Swidnica24.pl, załączając zdjęcia manewrów samochodowych na terenie rekreacyjnym dla wszystkich mieszkańców Osiedla Młodych.

Pytania w tej sprawie skierowaliśmy do Straży Miejskiej oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Do tematu wrócimy.

/asz/

Poprzedni artykułZasady przechowywania dokumentacji pracowniczej
Następny artykułSalon w nowoczesnym domu – jak wybrać narożnik?