Strona główna 0_Slider Alan ma szansę stanąć o własnych siłach. Licytacje pomagają w zbiórce na...

Alan ma szansę stanąć o własnych siłach. Licytacje pomagają w zbiórce na operację

0

10-letni Alan Oleksyk ze Strzegomia w połowie stycznia dzięki wsparciu darczyńców mógł przejść pierwszą operację w niemieckim Aschau. Konieczna jest kolejna, która może być droższa. Trwają zbiórki, ruszyły także licytacje, w które zaangażował się także sam Alanek.

– W trakcie ciąży myśleliśmy, że wszystko jest w porządku, że Alan urodzi się zupełnie zdrowy. Nikt nie przygotował nas na to, co miało się stać. Dopiero gdy Alan się urodził, lekarze przekazali nam informację, że synek ma rozszczep kręgosłupa. Wtedy pociemniało nam przed oczami. Rozszczep spowodował niedowład kończyn dolnych. Potem okazało się, że Alanek ma też wodogłowie. Zamiast pierwszych dni z synkiem w domu czekały nas długie miesiące w szpitalu. Alanek przeszedł pierwszą operację niedługo po narodzinach – opisują rodzice chłopca, który jest także dzieckiem bardzo słabo widzącym. Chłopiec ma za sobą wiele zabiegów, w tym także nieudanych. Stracił możliwość chodzenia, ale nadzieję dają wybitne osiągnięcia lekarzy z niemieckiego Aschau. Niestety, operacje i leczenie jest płatne.

Pierwsza operacja w Aschau była planowana na koniec października 2020 roku, ale plany pokrzyżowała epidemia. Nowy termin wyznaczono na 14 stycznia. Lekarze zmienili kolejność i zoperowane zostały obydwa kolana i lewa stopa. Alanek czuje się dobrze. Konieczne będą kolejne operacje, a co za tym idzie – następne fundusze.

Datki można wpłacać do puszek, które właśnie trafiły do sklepów i firm w Strzegomiu. Na facebooku od kilku dni otwarte są licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na operację chłopca. Na aukcję wystawiono książki, upominki, książki, wyroby lokalnych producentów i rzemieślników, książki i ciasta. Można również wylicytować… podpis na gipsie Alana! Licytacje prowadzone są TU.

Datki można wpłacać:

– przez siepomaga.pl

– na subkonto fundacji, której podopiecznym jest chłopiec

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
11500 Oleksyk Alan Dawid darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

/asz/