Strona główna 0_Slider Zaczął się „Weekend cudów”. Szlachetna Paczka dotrze do potrzebujących

Zaczął się „Weekend cudów”. Szlachetna Paczka dotrze do potrzebujących [FOTO]

0

Pandemia nie powstrzymała wolontariuszy i tysięcy darczyńców, zgromadzonych wokół idei Szlachetnej Paczki. Dzisiaj rozpoczęło się wielkie obdarowywanie. Do rodzin i osób samotnych trafią żywność, środki czystości, ubrania, sprzęt AGD, opał. Prezenty, które mają pomóc w trudnej sytuacji, otrzyma również ponad stu mieszkańców Świdnicy, Strzegomia, Świebodzic, Dobromierza.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. W tym roku pomoc trafi do ponad 14 tysięcy rodzin

Ogłoszenia o potrzebujących rodzinach i osobach pojawiły się na stronie fundacji w połowie listopada. – Darczyńcy pojawili się błyskawicznie – mówi Karolina Paździora, koordynatorka akcji w rejonie Świdnicy. – Pomoc trafi w 24 miejsca. Wśród potrzeb przeważały te najbardziej podstawowe, jak żywność, środki czystości, odzież, obuwie. Do naszych rodzin trafią także pralki, lodówki i opał. Każdy otrzyma to, co jest mu najbardziej niezbędne.

Ideą Szlachetnej Paczki nie jest jednorazowa pomoc, ale otoczenie rodziny długoterminowym wsparciem tak, by mogły wyjść na prostą. – Z wieloma osobami utrzymujemy kontakt, odwiedzamy je. W tym roku tylko dwie rodziny ponownie potrzebowały wsparcia w ramach Szlachetnej Paczki – wylicza koordynatorka.

Zasadą akcji jest kojarzenie potrzebujących i darczyńców. – Paczki z reguły przygotowują znajomi z pracy, którzy skrzykują się większą grupą, sąsiedzi, rodziny – dodaje Karolina Paździora. Ze względu na epidemię, kontakty z rodzinami będą ograniczone do minimum. Dzisiaj i jutro paczki trafią do magazynu, utworzonego w świdnickiej Galerii Fotografii i zostaną rozwiezione przez wolontariuszy. – Pandemia znacznie zmniejszyła nasze grono, zostało 8 osób, ale poradzimy sobie – podkreśla koordynatorka. Wolontariuszami są przede wszystkim bardzo młodzi ludzie, studenci i uczniowie.

Z darami do potrzebujących wyruszyli wolontariusze ze Strzegomia, którzy swój sztab mają w Centrum Aktywności Społecznej Karmel.

Fot. Fb Szlachetna Paczka-Gmina Strzegom

Dary trafią do 30 rodzin z okolic Świebodzic i Dobromierza. Paczkę przygotowali m.in. miejscy urzędnicy. Zdjęcia UM Świebodzice i fb Justyny Gąsior:

xxx

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPonad 300-letnie obrazy powróciły na swoje miejsce po zakończonej renowacji [FOTO]
Następny artykułFantastyczne emocje sportowe w hali na Zawiszowie! [FOTO]