Strona główna 0_Slider Przyjęcia planowe w świdnickim szpitalu wstrzymane do odwołania. Coraz więcej pracowników na...

Przyjęcia planowe w świdnickim szpitalu wstrzymane do odwołania. Coraz więcej pracowników na L4

6

Świdnicki szpital nie wznowi przyjęć na planowe zabiegi i diagnostykę. Wprowadzone w październiku ograniczenia zostały wydłużone na nieokreślony czas. W placówce coraz więcej osób z personelu jest na zwolnieniach.

„Do odwołania podlegają wstrzymaniu przyjęcia do oddziałów szpitalnych w trybie planowym celem wykonania zabiegów operacyjnych, jak i w celach diagnostycznych (szczegóły dostępne TUTAJ). Ograniczeniu do niezbędnego minimum lub czasowemu zawieszeniu podlegają świadczenia wykonywane planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego. Dotyczy to porodów rodzinnych, poradni medycyny pracy, badań EEG, poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Świdnicy i Strzegomiu. W każdym przypadku odroczenia terminu udzielania świadczenia dokonana zostanie ocena uwarunkowań i ryzyk dotyczących stanu zdrowia pacjentów. Pragniemy również uspokoić i podkreślić, że nie ma zagrożenia wstrzymania przyjęć pacjentek do porodów, a także wszelkich przyjęć w trybie pilnym, tj. w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia pacjentów” – informuje szpital na swojej stronie.

Na 875 pracowników w tej chwili na zwolnieniach przebywa 78. Sytuację utrudniają systematycznie pojawiające się wśród pacjentów niecovidowych oddziałów zakażenia koronawirusem. W tej chwili na mocy decyzji wojewody w placówce dla osób z podejrzeniem zachorowania lub zachorowaniem na Covid-19 przeznaczonych jest 50 łóżek, w tym 4 intensywnej opieki.

/opr. red./