Strona główna 0_Slider Premier przedstawił nowy skład rządu. Wojciech Murdzek straci tekę ministra

Premier przedstawił nowy skład rządu. Wojciech Murdzek straci tekę ministra

9

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawił zmiany, jakie zajdą w składzie Rady Ministrów. – Ta zmiana ma charakter w mniejszym stopniu personalnym, w większym strukturalny – stwierdził. Formalna rekonstrukcja rządu ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

fot. KPRM

Dzisiaj mam ogromny zaszczyt przedstawić państwu nowy skład rządu i zaznaczyć, że ta zmiana ma w mniejszym stopniu charakter personalny, a w większym strukturalny. Ma to na celu lepsze podejmowanie decyzji i usprawnienie działań w ramach resortów, żebyśmy mogli znaleźć najlepszą i najszybszą odpowiedź na czasy, które charakteryzują się wielkim wyzwaniem pandemii i wychodzenia z niej od strony gospodarczej – mówił premier Mateusz Morawicki.

Jak poinformował szef rządu, Grzegorz Puda zostanie ministrem rolnictwa i leśnictwa, Michał Cieślak zostanie obejmie stanowisko ministra – członka Rady Ministrów, Jarosław Gowin jako wicepremier stanie na czele ministerstwa rozwoju, pracy i technologii, natomiast Przemysław Czarnek obejmie tekę ministra edukacji i nauki. Wicepremierem w zrekonstruowanej Radzie Ministrów zostanie również Jarosław Kaczyński.

Zmiany w składzie Rady Ministrów oznaczają, że tekę ministra straci były prezydent Świdnicy. Wojciech Murdzek został powołany urząd ministra nauki i szkolnictwa wyższego 16 kwietnia 2020 roku, obejmując resort po Jarosławie Gowinie. – Chcę podziękować wszystkim ministrom, którzy odchodzą z rządu. Niektórzy z nich znajdą ponownie rolę w ramach zrekonstruowanego rządu – podkreślał Morawiecki.

/mn/

Poprzedni artykułWybierz się na spacer po mieście tropem nietypowej wystawy [FOTO]
Następny artykułDodatkowe dni na zgłoszenia do Dolnośląskich Gryfów